Wiecie, że…

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #15498

  kajda

  …istnieje lekarstwo na zwiększenie laktacji? Jest to środek który zasadniczo stosowany jest przy problemach żoładkowo-jelitowych, ale jego skutkiem ubocznym jest wydzielanie prolaktyny, tak silne, że nawet mężczyźnie mogą pokazywać się kropelki mleka :). Dlatego też bywa stosowany (np. w Kanadzie) gdy matka chce karmić piersią dziecko adoptowane lub jest po redukcji piersi. A piszę o tym dlatego, że tydzień temu przepisano mi ten środek w związku z problemami z żołądkiem, w dużo mniejszych dawkach niż zalecane w celu pobudzenia laktacji i -dziewczyny to działa! Od soboty karmię wyłącznie piersią, po miesięcznym dokarmianiu butelką !!!! Zainteresowanym mogę przesłać link z informacjami na ten temat, niestety tylko po angielsku.

  Pozdrawiam

  Kasia i Melissa – 3 miesiące

  #226177

  izka1

  Re: Wiecie, że…

  a zkad jestes?

  Iza  #226178

  kajda

  Re: Wiecie, że…

  Pochodzę z Poznania, a mieszkam w Holandii.

  Pozdrowienia

  Kasia i Melissa – 3 miesiące

  #226179

  pati68

  Re: Wiecie, że…

  Nie uważam tego za dobry pomysł na pobudzenie laktacji.

  Pati i 6 m. Mikołajek

  #226180

  siska1

  Re: Wiecie, że…

  hej,

  Czy moge poprosic nazwe leku ? Ostatnio mam problemy z laktacja i dziecko bardzo sie denerwuje. Nie wiem co robic. Wszystkiego juz probowalam ( mleko sojowe, piwo karmelkowe …). Czy ten lek jest bezpieczny, czy mozna go dostac w Polsce ? Wiem, ze mieszkasz w Holandii.
  Siska I Dominis (7 mies.)

  #226181

  kajda

  Re: Wiecie, że…

  Nazywa się to Domperidon (domperidone) i nie wiem czy jest dostępny w Polsce.Nie jest to taki cudowny środek, który się zażywa i już po kłopocie, więc jeśli nawet w Polsce jest, lekarz na pewno 3 razy się zastanowi zanim go zapisze; będzie chciał wypróbować najpierw inne metody. Poza tym stosuje się go w wypadkach, gdy rzeczywiście wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane lub istnieją jakieś medyczne historie, które zaburzają laktację. Jeśli rzeczywiście masz kłopoty, spróbuj może skontaktować się z doradcą laktacyjnym lub zajrzyj na stronę . Powodzenia!

  Kasia

  Kasia i Melissa – 3 miesiące

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close