Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #61473

  pillek

  Mam pytanie,
  Piotruś skończył 7 miesięcy i na razie nie ma zęboli…tylko z boku na dziąsłach przebija kształt 2 ząbków…tzn. z góry nic nie widać. Dziąsła są twardze od dłuższego czasu. Czy większa ilość kupek, niespokojny sen od jakiegoś 1,5-2 tygodni to mogą być zęby? Dodam tylko, że humor nam dopisuje, nie ślini się i nie wkłada rąk do buzi, temperatury tez nie ma (chyba..). A propos do kiedy najpóźniej powinny wyjść pierwsze zęby….

  Dzięki za info bo już ledwo ciągne, te noce takie zarwane. Chciałabym wierzyć, że to zęby, bo przynajmniej kiedyś to się skończy, bo jak tak mają na stałe wyglądać nasze noce to będzie kiepsko..

  Piotruś z mamą (30.06.04)

  #783266

  sosenka

  Re: Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

  Witaj! U nas zawsze tak się objawia ząbkowanie, z tym, że Kacperek tak się zachowywał dłuuuuuuuuuugo wcześniej zanim wyszły ząbki. Później jest już lepiej ;))).

  Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)  #783267

  Anonim

  Re: Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

  hello,
  u nas było identycznie. Z boku na dziąsłach było widać już zębiska a od góry nic. Wtedy to były te noce takie koszmarne i częste kupki. trwało to troche…. i przy każdym zębie…. a mamy ich 7 !
  życzę Piotrusiowi mało bólu a mamie wytrwałości
  aaaaaaa ja dawałam na noc 5ml Panadolu i spanie wracało do normy!
  1 łyzeczka w zupełności pomagała
  Monika z Tosiulem z 12.06.2004

  #783268

  ahimsa

  Re: Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

  A na ile trwało ząbkowanie? Moj synek kończy 4 mies. i już ma dolegliwości związane z ząbkowaniem. Ile czasu potrwa, zanim mu się wybije ząbek? Jestem przerażona wizją kilku takich miesięcy!

  [obrazek] http://lilypie.com„><img src=”http://lilypie.com/baby1/051014/2/15/1/

  #783269

  sosenka

  Re: Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

  Trodno jest powiedzieć ile Twoję dziecko będzie miało takie dolegliwości. Ja pamiętam, że z Kacperkiem prawie nie spaliśmy jakieś 4 -5 tygodni przed pierwszym ząbkiem – dosłownie całe noce wisiał na cycu. Było to męczące dla nas obojga. Najgorsze męczarnie były (i są) kiedy ząbek przechodzi przez dziąsełko, a nie gdy się wyrzyna.
  Ja stosowałam (czasami) Viburkol – czopki lekko uspokajające i relaksujące, później koleżanka doradziła mi psiuknąć dziąsło Tantum verde – działa. Dentystka odradziła mi żele – szczególnie nocą, bo mogą mieć wpływ na zły stan przyszłych ząbków, mimo, że napisane jest, że są bez dodatku cukru. Dobrze koi też chłodne picie – takie o temperaturze pokojowej.
  Kacperek też wcześnie ząbkował, bo w piątym miesiącu – zrobił nam prezent na Boże Narodzenie :))).
  Nie miej czarnych wizji – z każdym kolejnym ząbkiem jest lepiej!.
  Wytrwałości życzymy

  Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

  #783270

  frida

  Re: Większa ilość kupek, zły sen=zęby????

  Chyba Cię nie pocieszę 🙁 U Zuzki dolegliwości związane z ząbkowaniem zaczęły się na początku 4 miesiąca. W tym tygodniu skończy 6 a zęba jeszcze nie ma 🙁


  Zuzia 15 sierpień 2004

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close