wizyty u lekarza

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #57611

  duk

  Cześć Dziewczynki,

  chciałam zapytać jak wygladają Wasze wizyty u gina. Ja mam pewien dylemat i nie wiem czy zostać u swojego czy go jednak zmienić. Chodzi o to, że badał mnie ginekologicznie tylko na pierwszej wizycie (jestem w czwartym miesiącu). Wydaje mi się, ze takie badania powinny być za każdym razem, ale może się mylę? Poza tym lekarz wydaje się być ok. Napiszcie proszę jak to wygląda u Was. Na ile ważne są te badnia i co ewentualnie można przeoczyć przy ich braku. Pozdrawiam.
  Iwona

  #737159

  bociek

  Re: wizyty u lekarza

  Cześć!

  Osobiście uważam, że lepiej jak badanie odbywa się na każdej wizycie. Pewne zaburzenia (np. dotyczące szyjki macicy) można wykryć tylko podczas badania palpacyjnego. . Z drugiej strony wiem że twój lekarz nie należy do wyjątków, więc może te badania nie są takie konieczne? Spotkałam się z opinią że w szczególności na początkowym etapie ciąży z takiego badania może wyniknąć wiecej problemów niż korzyści. W twoim przypadku jest to stosunkowo wczesna ciąża więc może o to chodzi? Być może z czasem twój ginekolog będzie wykonywał badania częściej? Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby szczera rozmowa z lekarzem, zapytaj się wprost dlaczego cię nie bada. Skoro wywarł na tobie dobre wrażenia to chyba nie ma sensu bez potrzeby zmieniać.

  Pozdrawiam serdeczenie,

  Kasia + Alusia  #737160

  anku

  Re: wizyty u lekarza

  Ja jestem za każdym razem badana ginekologicznie. Podczas takiego badania można stwierdzić czy szyjka macicy nie rozwiera się przedwcześnie i czy nie dopadło nas jakieś wstrętne zapalenie.
  Moim zdaniem lekarz za każdym razem powinien badać nas ginekologicznie.

  [i] Ania i styczniowy Kubuś

  #737161

  laminja

  Re: wizyty u lekarza

  każde badanie może mieć wpływ na rowieranie się szyjki macicy, dlatego we wczesnej ciąży często się rezygnuje z badań – jeśli wszystko wskazuje na to, że jest OK (nie ma plamień itp.) Na tym etapie dzicko jeszcze nie uciska szyjki głową, więc nie trzeba sprawdzać co sie z nią dzieje. Później pewnie będziesz badana przy każdej wizycie. Ale we wczesnej ciąży nie ma takiej potrzeby, a Ty chyba nie lubisz aż tak bardzo tych badań, żeby za nimi tęsknić 😉 Są różne szkoły – jedni lekarze są zwolennikami badania nawet we wczesnej ciąży inni nie. Ja bym spokojnie zapytała czemu on tak postępuje – napewno dowiesz sie ciekawych rzeczy… A może przy następnej wizycie już uzna, że weszłaś w ten okres ciązy, w którym każdorazowe badanie jest konieczne. Moja Pani dr we wczesnej ciąży mnie nie badała – bo nie chciała mnie męczyć niepotrzebnie (tak mówiła) skoro i tak takie badanie nic by nie wniosło. Ale są też inne szkoły.

  Nie martwiłabym się tym, jeszcze znienawidzisz te badania – zwłaszcza w końcówce ciąży – masaż szyjki 😉

  pozdrawiam
  Ania

  Szymon

  #737162

  Anonim

  Re: wizyty u lekarza

  Będąc z Jasiem w ciąży ginekologicznie badana byłam dwa razy i dla mnie było to jak najzupełniej normalne. Lekarz za każdym razem robił wywiad o moim samopoczuciu, dotykał brzuszka, słuchał serduszka i do widzenia. Ufałam temu lekarzowi(ordynator położnictwa). Teraz niestety jestem u innej pani ginekolog i ta bada mnie jak do tej pory co drugą wizytę, mimo że i tym razem ciążę znoszę super (odpukać). I nie jestem z tego zadowolona szczerze mówiąc. Mam uraz do badań ginekologicznych przez moje komplikacje poporodowe i nie potrafię się rozluźnix, więc każde takie badanie to dla mnie stres i ból, a to chyba nie jest zbyt dobre prawda?

  Jeżeli jesteś więc zadowlona z lekarza, ufasz mu a twoja ciąża nie jest zagrożona, nie martwiłabym się o brak takiego badania. Tak jak pisze Laminja, jeszcze będziesz miała go dość;-)

  roczny Jaś + Jovanka(luty’05)

  #737163

  lea

  Re: wizyty u lekarza

  Jesli tylko to Cie niepokoi w postepowaniu lekarza, to go nie zmieniaj. Takie badania nie są konieczne, wiem, ze w niektorych krajach sie w ogole ich unika w czasie ciązy. Jak juz pisala Laminja – moga one byc wrecz niekorzystne (choc nie popdajmy w przesade – jednak na Twoim etapie ciazy jest to po prostu zbedne). Uzasadnieniem dla takiego badania bylyby problemy z grzybica (jakie mialam np. ja), czy podejrzane uplawy lub nawet swędzenie. Dlatego lekarz badał stan mojej pochwy (pamietaj jednak, ze upławy same w sobie w ciązy sa normą).
  Stan szyjki lekarz bedzie badał na późniejszym etapie ciązy.

  Lea i Mateuszek  #737164

  bramka

  Re: wizyty u lekarza

  Ja nie bylam badana wewnetrznie ani razu podczas calej ciazy, pierwszy raz w trakcie porodu. Ale mieszkam w Holandii a tu jest calkiem inne podejscie 😉

  Pozdrawiam, nie martw sie, ale obserwuj swoj organizm, badania wewnetrzne nie musza byc wykonywane rutynowo, ale powinny byc robione jesli stan zdrowia ciezarnej moglby byc zagrozony.

  Bramka

  #737165

  cat

  Re: wizyty u lekarza

  …05]

  #737166

  olinja

  Re: wizyty u lekarza

  Zgadzam sie z laminją. Mój gin jest naprawdę super i powiedział mi kiedy go o to spytałam, że nie będziemy męczyć szyjki przy badaniu. Zrobił je tylko raz na pierwszej wizycie. Jednocześnie powiedział, ze mam mu mówić jakby coś siedziało np pieczenie, szczypanie itd. Ostatnio cos takiego miałam samo przeszło ale poszłam do gina i wykonał mi badanie palpacyjne i ph z pochwy wszystko ok. Sprawdził przy okazji szyjkę.
  Rozwarcie szyjki widać przy usg wiec połówkowe wystarczy by w porę zareagować.

  Olinka
  <><

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close