włosy-farbowanie

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #43691

  aderia

  Jestem w ciązy z bliźniakami. Lekarz poinformował mnie, że w przypadku ciązy bliźniaczej nie należy farbować włosów. Ale czy szampony koloryzujące nie zawierające amoniaku też są zakazane?
  Pozdrawiam

  Ada

  #570635

  agi9

  Re: włosy-farbowanie

  Witam.
  We wszystkich książkach jest napisane, że łagodne preparaty na pewno nie szkodzą. Ja od początku ciąży farbuję włosy szmponami, ale u fryzjera( mają lepsze, trzymają się tak długo jak farba). W poprzedniej ciąży normalnie farbowałam i nic się nie stało. Jedyny problem to zapach, jak jesteś wyczulona, to może ci być niedobrze.

  Aganieszka  #570636

  edysia

  Re: włosy-farbowanie

  Hej !
  Ja pytałam lekarza, czy mozna farbować włosy w ciązy! Powiedział, ze obecne preparaty są bardzo mało szkodliwe i nie ma rzadnych przeciwskazań do ich stosowania. Ja używam farby Loreal jest to bardzo dobra farba i można ją stosować bez obaw.
  Mój gin powiedział, ze zaszkodziła by jak bym ją wypiła lub by się cała wchłoneła przez skórę a takiej mozliwości nie ma :-)))
  Więc jak 2-3 razy przez całą ciąze ufarbujesz włosy nic się nie stanie
  Buziaczki

  Edysia z

  #570637

  cody

  Re: włosy-farbowanie

  Właściwie nie jest udowodniony negatywny wpływ farb na rozwój płodu. Niemniej lepiej zrezygnować w czasie ciąży (nie tylko bliźniaczej) z farbowania – ostatecznie to sama chemia, a tego jak najmniej i dla dziecka i dla matki 🙂
  Zobaczysz rezygnacja z farbowania nie jest taka straszna – to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ja przed ciążą przez 2 lata przyciemniałam włosy. Ostatni raz w lipcu ubiegłego roku i nie jest źle. Chociaż mam kilkanaście (kolkadziesiąt) siwych włosów 🙂
  Zmiń może fryzurę, jeżeli nie możesz żyć bez eksperymentów na głowie!!!!!!
  Pozdrawiam

  #570638

  ruda77

  Zapytaj fachowca 🙂 Poadaję namiar 🙂

  Cześć,
  na stronie jest podany telefon do położnej – możesz zadzwonć i porozmawiać o swoich wątpliwościach, zadać dodatkowe pytania ?
  Pani Monika Staszewska – pn, wt, cz, pt 9-14, śr 11.30-16.30; tel. (0-22) 555 31 10

  Pozdrawiam
  Aga i Lipcowy Staś

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close