Woda w jąderkach u chłopca!!!

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #58024

  marcikw

  Cześć!!
  Mam pytanie pediatra stwierdził,że Mateuszek ma wodę w jąderkach. Kazał mi odpowiednio przy zakładaniu pieluszki podnosić je do góry. Mówił, że nie należy sie martwić i że to przejdzie. Czy któraś z Was miała już taki problem? czy powinnam sie jednak martwić?
  Pozdawiam Marta

  #742400

  agia-26

  Re: Woda w jąderkach u chłopca!!!

  Nie martw się, myślę, że lekarze wiedzą co mówią…mój 3-miesięczny Maciek też ma wodniaczka jąder. I pediatra i chirurg powiedzieli, że sam z czasem się wchłonie i że tylko w bardzo niewielu przypadkach potrzebna jest interwencja chirurgiczna. Ponoć może się wchłaniać nawet do kilku latek! Nie do końca wierzę lekarzom, ale czytałam gdzieś o tym i faktycznie tak jest.
  Pozrawiamy Ciebie i Twoją pociechę.

  Agnieszka mama Maćka  #742401

  sloneczko28

  Re: Woda w jąderkach u chłopca!!!

  Mamy ten sam problem.. Mój 7 tygodniowy synek też ma wodniaka. Pediatra również zalecił przy przewijaniu nakładać jąderka do góry (chyba nie bardzo mi to wychodzi). Gdzieś wyczytałam, że można pod jąderka podładać np. chusteczkę higieniczną. Poza tym, pieluszka nie może być za mała, żeby nie uwierała w kroku. Mamy się jeszcze skonsultować z chirurgiem dziecięcym, ewentualnie USG i to chyba wszystko… Troszkę mnie uspokoił Twój post – skoro lekarze twierdzą, że w większości przypadków wodniaki same się wchłaniają, to nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że nasi synkowie będa należeli właśnie do tej większości.
  Pozdrawiam

  Iza i Igorek (15.X.2004)

  #742402

  ikamona

  Re: Woda w jąderkach u chłopca!!!

  przechodziliśmy przez to. martwiłam się bardzo jak usłyszałam,ze mój synek ma wodniaczka, bo oczywiście ja niczego nie zauwazyłam. Lekarze mówili, ze oczywiście nie ma się co martwić, samo minie. Położna w szpitalu dodała również ważną rzecz, ponoć zdarza się to bardzo często, według jej doświadczeń co drgi chłopiec tak ma. Kajtuś kończy jutro 6 miesięcy, wodniaczka ani śladu. Pozdrowienia

  Monika i Kajtek (6.06.2004)

  #742403

  anies

  Re: Woda w jąderkach u chłopca!!!

  nie martw sie
  u nas był wodniak gigant
  tez kazano podnosić do gory, ale i tak opadały, tylko siusiak zostawał do gory i mały ciagle sie posikiwał, wiec nie podnosiłam
  wodniak zaczał sie zmniejszac w 5 mcu i przez dwa tyg wchłonał sie całkiem

  Anies i Wojtuś (23.07.2003)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close