wodobrzusz płodu

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #77182

  wisienka253

  witam,
  Jestem w 27 tygodniu ciąży, u mojej dzidzi wykryto wodobrzusze płodu. Czy któraś z was spotkała się z taką chorobą?

  #1028819

  filippa

  Re: wodobrzusz płodu

  Zapytaj swojego lekarza dokładnie,nie odpuszczaj!To może być bardzo poważna sprawa,masz prawo wiedzieć.O wodobrzuszu nie słyszałam,może chodzi o wodogłowie lub wielowodzie????Zapytaj lekarza  #1028820

  gutek

  Re: wodobrzusz płodu

  Znalazłam coś takiego:
  Odkrycie w badaniu noworodka wyczuwalnego pęcherza lub nerek lub o wiele rzadziej moczobrzusza może prowadzić do odkrycia zastawki cewki zanim infekcja się rozwinie. Rokowanie u dzieci z objawami wodobrzusza moczowego nie okazuje się być gorsze niż innych dzieci z zastawką cewki tylnej. Paradoksalnie okazało się że ucieczka moczu do brzucha jest lepszym rozwiązaniem dla nerek.

  Podczas gdy rokowanie we wczesnym dzieciństwie co do funkcji jest w dużym stopniu uwarunkowane stopniem dysplazji nerek nabytym podczas wczesnych okresów ciąży , to jest też jasne że dysplazja nerek także w dużym stopniu wpływa na ostateczną funkcję nerek w późniejszym dzieciństwie i we wczesnej młodości.

  Reiberg porównywał 19 dzieci które wcześnie miały wykonane wysokie odprowadzenie moczu z 21 które nie miały tego zrobione i nie stwierdził różnic w wyniku; stwierdził on że typ pierwotnego postępowania chirurgicznego w niewielkim stopniu wpływa na progresję uszkodzenia nerek czy wzrostu ciała.

  Nie ma dowodów że agresywne chirurgiczne rekonstrukcje górnych dróg moczowych znamiennie zmieniają funkcjonalny wynik.

  TUTAJ możwcie znaleść całkiem fajną gierkę!

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close