wolne dla męża po porodzie

Drogie mamy ma pytanie czy po urodzeniu sie dziecka mojemu mężowi przysługuje jakieś ustawowe wolne w pracy, opieka czy coś takiego. Czy aby pobyć ze mną i z dzieckiem w domu musi wziąść urlop?

Iza + bobasek (29.03.2004)

6 odpowiedzi na pytanie: wolne dla męża po porodzie

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

urlop okolicznościowy – 2 dni (o ile od 1 stycznia nic się nie zmieniło)

Aga i Ala (10.02.2003)

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

każdemu przysługuje 14 dni roboczych w roku zwolnienia na “opiekę nad członkiem rodziny”, a więc i nad kobietą po porodzie. Może to wypisac ginekolog, nam wypisał lekarz rodzinny. W szpitalu mogą nie chcieć wypisać, bo -jak mnie tłumaczono-skoro wymagam opieki, nie powinni mnie puścić ze szpitala. Niestety, to zwolnienie jest płatne w 80%.

Monika i Basia (22.09)

anias Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

Mężowi przysługują dwa dni wolne “na urodzenie dziecka” – płatne 100% (jak z okazji ślubu i in.), potem oczywiście opieka, a oprócz tego macierzyński, ale zamiennie z tobą. Jeśli chcesz, możesz po macierzńskim w tym samym czasie z mężem wziąć urlop wychowawczy, ale mąż tylko do trzech miesięcy, albo ten urlop może wziąć sam mąż, wtedy już do trzech lat.

Anias + Kubuś (25.07.03)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

Jesli bedziesz miala cc to maz powinien dostac 2 tyg. zwolnienia 80 % platnego.

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

ula88 Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

Jestem mężem Uli. Od razu po porodzie wziąłem 2 dni urlopu okolicznościowego (bo trzeba go wziąść na początku) a potem 2 tygodnie opieki nad żoną, którą wypisano nam od razu w szpitalu, jest ona płatna 80 %. Warunkiem otrzymania takiego zwolnienia (podobno) jest to abyś mieszkała tylko z mężem i z dzieckiem a nie z rodzicami, ale właściwie chyba nikt tego nie sprawdza.

Julka 09.09.2003

Dodane ponad rok temu,

Re: wolne dla męża po porodzie

oprócz tych dwóch dni urlopu okolicznościowego z okazji urodzenia dziecka, rodzice mają prawo do dwóch dni w roku na opiekę nad dzieckiem. Mirek wykorzystał i to i to po porodzie;-) a potem urlop niestety, bo lekarz nie chciał wypisac zwolnienia.

Aba i Jaś (04.11.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: wolne dla męża po porodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
termometr do ucha
Jako ze obecnie jestem na etapie choroby (Agniesia ma wirusowe zapelnie [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img]) wiec po raz kolejny zmagam sie z mierzeniem temperatury!!! Mam juz dosc tego wynalazku w smoczku, bardzo trudno
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak sie macie
Czesc dziewczyny. Niektore niki pamietam, inne nie. Bywalam tu czesto na dzieckoinfo, ale sie w koncy wyprowadzilam do lubego i nie mam stalego dostepu do netu. Tzn mam, ale prze
Czytaj dalej