Wprowadzanie jedzenia a wymioty

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #57028

  mata-hari

  Drogie mamusie!

  Jestem mamą ponad 6 miesięcznego Michałka. Ponieważ synek jest alergikiem, to do tej pory otrzymywał tylko pierś. Od tygodnia natomiast próbuję przyzwyczaić go do normalnego jedzenia poprzez podawanie mu niewielkich ilości soczku z jabłek. Niestety mamy z tym same problemy. Najpierw okazało się, że muszę soczek dosładzać (inaczej go nie ruszy), a potem pojawiły się dość częste kupy. Jak kupy się ustabilizowały to pojawił się inny, poważniejszy problem. Od dwóch dni, jakiś czas od podania soczku Mały wymiotuje. Nie jest to żadne ulewanie się, tylko najnormalniejsze, chlustające wymioty.
  Jestem tym trochę przerażona. Chciałabym, aby moje dziecko mogło wreszcie posmakować innych rarytasów niż moja pierś, ale w tej sytuacji nie wiem co robić.

  Czy któraś z Was miała może podobny problem i mogłaby mi coś podpowiedzieć. Zupełnie nie wiem o co chodzi. Czy to kwestia soczku, czy coś poważniejszego?
  Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Niestety w tej chwili nie mogę się skonsultować ze swoim lekarzem więc Wasza pomoc będzie na wagę złota.

  Z góry dziękuję.

  Asia & Michaś 09.05.04

  #729727

  lilavati

  Re: Wprowadzanie jedzenia a wymioty

  U nas był podobny problem, zgodnie z zaleceniem alergologa soczków nie podajemy do tej pory, ponoć ze względu na dużą zawartość kwasu mogą u wrażliwych maluchów powodować wymioty. A co podawać? To już trudniejsze pytanie, ja mam też z tym problem. Lekarz w pierwszej kolejności zalecił zupkę jarzynową bez selera. Ale nasz mały kompletnie nie chce jeść zupek, zazwyczak kończy się płaczem i wymiotami. Ja podaję mu Sinlaca, specjalna kaszka którą można podać przy alergii na mleko i toleruje jabuszko ale tylko gotowane. Życzę powodzenia


  Ania+Mateuszek 19.04.2004

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close