wysoka prolaktyna i co teraz?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #84573

  aneta243

  witam po świętach!
  W 21 dc moja prolatyna osiągnęła wynik 23,8 ng/ml, a progesteron 13,6 ng/ml.
  Jutro idę do gina i chcę się przygotowac do tej wizyty.
  Jak się to leczy?

  #1256677

  Anonim

  Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

  z moich norm zawsze wynikało ze prolaktyna do 25 ng to jest norma co najwyżej masz ją trochę podwyższone.

  NAjcześciej przepisują bromergon. Szybko powinno sie zbić

  Paulinka  #1256678

  violes

  Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

  leczy się to bromergonem

  violes +Natalia 11.12.04

  #1256679

  kasiejka

  Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

  Najbardziej miarodajne bo z tym zwykłym pobraniem to różnie- ja miałam w granicach normy po zwykłym i aż 11 krotny skok a więc około 6 razy za dużo niż powinno być po tzw. obciążeniu, jest to zrobienie badania polegającego na dwukrotnym, czasem trzykrotnym pobraniu krwi w odstępach godzinnych wraz z podaniem po pierwszym pobraniu metoclopramidu- jest to tzw badanie prolaktyny z obciążeniem.
  To po prostu trzeba zbić i tyle gdyż przy wyższych parametrach prolaktyny co jest tzw hiperprolaktynemią naturalnie blokuje to możliwość zajścia w ciążę. Zbija się dość szybko zazwyczaj po 3,4 cyklach brania jednak aby utrzymać wynik w stałym poziomie-bo po szybkim odstawieniu przy braku ciąży- która najczęściej jest wyznacznikiem, że już odstawiamy( w ciąży wolno brać do 5 tygodnia a nawet chyba trzeba) wynik potrafi wielokrotnie wzrosnąć nawet ponad parametry jakie dotąd mieliśmy, no właśnie chyba ,że zaowocuje to szybko ciążą trzeba brać około roku, półtora.Leczy się to najlepiej u ginekologa endokrynologa choć i gin przypuścmy, że wystarczy- za pomocą najczęstszego środka farmaceutycznego jakim jest bromergon, niektórzy mają przepisane leki o innej nazwie ale tym samym działaniu- pregnyl jeśli się nie mylę i bromokorn. Jednak tylko bromergon jak udowodniono dotychczas nie wykazuje działania teratogennego- upośledzajacego płód.Tamte leki nie zostały pod tym kontem przebadane przynajmniej są to dane sprzed roku. Najcześciej lekarz przepisuje jedną tabletkę na dzień-są małe- ale ta małość jest zwodnicza bo działają bardzo silnie i trzeba zaczynać tak mniej więcej po kolejnej ćwiartce, połówce co tydzień kolejna więcej- ja radzę osobiście ćwiartkę,i tylko na noc by przespać pierwsze ewentualne dolegliwości związane z przyzwyczajaniem się organizmu do tego leku.
  U nas tzn u mnie i meża bo on miał aż 17 krotny skok, który powoduje także wplyw na zmiany w jakości nasienia u mężczyzn branie bromergonu trwa już rok-łykamy już te pigułki jak cukierki, ale wiele par pociesz się po pierwszych 3, 4 miesiącach jeśli jest to jedyna przyczyna zachodzi w ciążę. Bromergonu nie łączyć z alkoholem- to ważne. spora część osób jest nieodporna na to połączenie i można mieć różne atrakcje.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close