wysoka prolaktyna i co teraz?

witam po świętach!
W 21 dc moja prolatyna osiągnęła wynik 23,8 ng/ml, a progesteron 13,6 ng/ml.
Jutro idę do gina i chcę się przygotowac do tej wizyty.
Jak się to leczy?

3 odpowiedzi na pytanie: wysoka prolaktyna i co teraz?

Dodane ponad rok temu,

Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

z moich norm zawsze wynikało ze prolaktyna do 25 ng to jest norma co najwyżej masz ją trochę podwyższone.

NAjcześciej przepisują bromergon. Szybko powinno sie zbić

Paulinka

violes Dodane ponad rok temu,

Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

leczy się to bromergonem

violes +Natalia 11.12.04

kasiejka Dodane ponad rok temu,

Re: wysoka prolaktyna i co teraz?

Najbardziej miarodajne bo z tym zwykłym pobraniem to różnie- ja miałam w granicach normy po zwykłym i aż 11 krotny skok a więc około 6 razy za dużo niż powinno być po tzw. obciążeniu, jest to zrobienie badania polegającego na dwukrotnym, czasem trzykrotnym pobraniu krwi w odstępach godzinnych wraz z podaniem po pierwszym pobraniu metoclopramidu- jest to tzw badanie prolaktyny z obciążeniem.
To po prostu trzeba zbić i tyle gdyż przy wyższych parametrach prolaktyny co jest tzw hiperprolaktynemią naturalnie blokuje to możliwość zajścia w ciążę. Zbija się dość szybko zazwyczaj po 3,4 cyklach brania jednak aby utrzymać wynik w stałym poziomie-bo po szybkim odstawieniu przy braku ciąży- która najczęściej jest wyznacznikiem, że już odstawiamy( w ciąży wolno brać do 5 tygodnia a nawet chyba trzeba) wynik potrafi wielokrotnie wzrosnąć nawet ponad parametry jakie dotąd mieliśmy, no właśnie chyba ,że zaowocuje to szybko ciążą trzeba brać około roku, półtora.Leczy się to najlepiej u ginekologa endokrynologa choć i gin przypuścmy, że wystarczy- za pomocą najczęstszego środka farmaceutycznego jakim jest bromergon, niektórzy mają przepisane leki o innej nazwie ale tym samym działaniu- pregnyl jeśli się nie mylę i bromokorn. Jednak tylko bromergon jak udowodniono dotychczas nie wykazuje działania teratogennego- upośledzajacego płód.Tamte leki nie zostały pod tym kontem przebadane przynajmniej są to dane sprzed roku. Najcześciej lekarz przepisuje jedną tabletkę na dzień-są małe- ale ta małość jest zwodnicza bo działają bardzo silnie i trzeba zaczynać tak mniej więcej po kolejnej ćwiartce, połówce co tydzień kolejna więcej- ja radzę osobiście ćwiartkę,i tylko na noc by przespać pierwsze ewentualne dolegliwości związane z przyzwyczajaniem się organizmu do tego leku.
U nas tzn u mnie i meża bo on miał aż 17 krotny skok, który powoduje także wplyw na zmiany w jakości nasienia u mężczyzn branie bromergonu trwa już rok-łykamy już te pigułki jak cukierki, ale wiele par pociesz się po pierwszych 3, 4 miesiącach jeśli jest to jedyna przyczyna zachodzi w ciążę. Bromergonu nie łączyć z alkoholem- to ważne. spora część osób jest nieodporna na to połączenie i można mieć różne atrakcje.

Znasz odpowiedź na pytanie: wysoka prolaktyna i co teraz??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Książka kucharska
NIE MOGE ZNALEC SAŁATKI Z ZUPEK CHIŃ POMÓŻCIE PROS
znalazłam z zupek amino a kiedys czytalam przepis z zupek chinskich ostra+łagodna ogórki konserw + jajka + szynka co było dalej pomóżcie proszeeeee [img]http://foto.m.onet.pl/_m/4e3f5f9d4a5d38ff0837024912e30492,5,19,0.jpg[/img]
Czytaj dalej
Chcę nawiązać kontakt z innymi rodzicami
jestem tu nowa
Witam! Mam na imię Monika i jestem mamą Leny, która urodziła się 23.06.06. Od niedawna (niestety tylko na ok. 2 miesiące) mam stały dostęp do netu, więc chciałabym popisać czasem z
Czytaj dalej