wysokość macierzyńskiego a prawa autorskie

Czy któraś z Was się orientuje jak wygląda sprawa naliczania zasiłku macierzyńskiego, jeżeli wynagrodzenie w pracy jest wypłacane na podstawie ustawy o prawach autorskich? Wiem, że zasiłek będzie niższy niż moja normalna pensja, ale chciałabym jakoś oszacować o ile to bedzie mniej. Na stronie ZUS-u nie mogę się doszukać żadnych informacji na ten temat.
pozdrawiamy

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003 a może i później….)

2 odpowiedzi na pytanie: wysokość macierzyńskiego a prawa autorskie

asiulek2003-09-29 18:23:40

Re: wysokość macierzyńskiego a prawa autorskie

Jezeli wynagrodzenie ma rozna wysokosc to biora srednia z przeciagu 6 miesiecy.Chyba jest im wszytko jedno na podstawie jakich przepisow jest wynagrodzenie.

Asia z Jeremim (04.03.03.)

usianka2003-09-29 19:06:40

Re: wysokość macierzyńskiego a prawa autorskie

Wynagrodzenie jest w zasadzie co miesiąc takie samo, ale chodzi o to że ustawa o prawach autorskich daje mi znacznie nizsze podatki niż normalnie – wpływa to na pewno na wysokość składki do NFZ i być może ze część ZUS-u też (ale tego nie wiem). W każdym razie na rękę co miesiąc dostaję wiecej niż gdybym miała takie samo wynagordzenie brutto a nie podlegała ustawie o prawach autorskich – w tym tkwi problem.
Może jest tu ktoś kto pracuje na uczelni i sie w tym chociaz troche orientuje?

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003 a może i później….)

Znasz odpowiedź na pytanie: wysokość macierzyńskiego a prawa autorskie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Będzie styczniowy chłopak!!!
Właśnie wróciłam od lekarza z maleństwem wszystko dobrze rośnie zdrowo.I pan doktor dostrzegł jajeczka:)Będzie chłopak!Mój mąż skacze do góry z radości.Pozdrawiamy:) Ania i maleństwo (19.01.2004)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Cwaniak przy karmieniu
Dziewczyny, tyle Wam przynudzam (kochane jesteście) o niejadkowości Mateuszka, a jutro mamy ważenie i co na to mój Dziobal? Tak, jak normalnie ostatnio zjada max. 70 ml mleka, tak na
Czytaj dalej