wysypisko śmieci

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #68995

  gonia23

  Mieszkamy jakieś 600 m od wysypiska śmieci. nie odczuwamy tego, bo wysypisko składuje odpady bezpieczne i obojętne. przeczytałam dziś w gazecie, że mają rozszerzyć je o składowanie azbestu. niby wszystko będzie bezpiecznie, ale ja się cholernie boję, bo przecież jest to substancja rakotwórcza. a wiadomo, że nie ma kasy, więc będą oszczędzać na czym się da i podejrzewam, że o bezpieczeństwie nie mam co marzyć. co mam zrobić?????do kogo się zwrócić, żeby to zablokować???

  Gosia, Zuzia 2 lata i Marta 8.05.05

  #885041

  marchewkowa

  Re: wysypisko śmieci

  z tego co wiem azbest jest szkodliwy tylko jeśli pyli (np przy ściąganiu etrenitu z dachu), poza tym jest bezpieczny. wystarczy go dosłownie “zakopać”, nie pyli, nie rozpuszcza sie nie dostanie się więc do wód gruntowych (i tak nie powinien, bo jest jeszcze uszczelnienie składowiska), nie są to więc drogie zabezpieczenia.
  nie masz się czego obawiać, chociaż wiem że takie sąsiedztwo nie jest przyjemne.
  niestety nie wiem gdzie się zwrócić żeby to zablokować, mnie uczyli o zakładaniu wysypisk a nie o ich likwidowaniu , ale myślę że w wydziale ochrony środowiska w urzędzie gminy (miasta) powinnaś się czegoś dowiedzieć, myślę że jak jest więcej budynków w pobliżu to przydałoby się połączyć siły. ale nie ma co na zapas panikować, dziennikarze potrafią robić z igły widły, dobrze by było sie dowiedzieć konkretnie kiedy i co ma byc składowane (eternit czy coś innego) a to chyba powinni ci powiedzieć w dyrekcji wysypiska (albo w wydz. środowiska powinna być ocena oddziaływania na środowisko tego przedsięwzięcia)

  pozdrawiam  #885042

  gonia23

  Re: wysypisko śmieci

  dziękuję za odp. faktycznie, jestem dziś mądrzejsza, bo pytałam w gminie i sprawa wygląda tak: firma ma wszelkie pozwolenia na składowanie, ma to się odbywać w nowej części składowiska 1,5 km od mojego domu. zbuntowali się już mieszkańcy jednej wsi, dziś idę do sołtysa i mam nadzieję, że mieszkańcy naszej wsi też się podpiszą pod tym. chociaż koleżanka z ochrony środowiska zapewniała mnie, że to będzie bepieczne, wolę tego nie mieć w swojej okolicy. pozdrawiam

  Gosia, Zuzia 2 lata i Marta 8.05.05

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close