Wysypka po antybiotyku

Olivia na zapalenie ucha dostala antybiotyk- amoksycyline. Niestety nie podzialal, jak powinien, ucho nadal czerwone i rozpulchniole, a w 7 dobie podawania dostala na kolanach stopach i lokciach wysypke, taka zlewajaca sie w czerwone plamy. Bylismy u lekarza, powiedziala, ze to ewidentnie od antybityku, taka reakcja. Czy to znaczy, ze jest uczulona, i nie powinna dostawiac juz wiecej penicyliny i pochodnych? Mam na to uwazac? Czy poprostu byla to jednorazowa reakcja i przey ewentualnej nastepnej potrzebie moge znowu podac lek penicylinowy? Dodam jeszcze, ze na poczatku tego roku Olivia brala penicyline, bo miala angine paciorkowcowa i zadzialala bez zarzutow. jak myslicie? Spytam lekarki we wtorek, bo mam termin, ale chcialabym przeczytac najpierw Wasze opinie. Pozdrawiam

Agata i Olivia 27.07.04 i Victoria 08.03.07 :-))

5 odpowiedzi na pytanie: Wysypka po antybiotyku

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka po antybiotyku

U nas byla taka sama reakcja i Kacperek ma zakazane branie amoksycyliny, penicyliny i pochodnych na stałe.

CIKU z Kacperkiem (12-2-2004) i Kamilkiem (25-5-2007)

toffika Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka po antybiotyku

powiem Ci na swoim przykładzie.
jako dziecko będąc chora dostawałam penicyliny i było wszystko ok.
Jakies 5 lat temu dostałam amoksycyklinę i tez dostałam po niej wysypki ale lekarz to zbagatelizował i wyodrębnił jako inna chorobę, jakiś rok pozniej znow dostałam ten antybiotyk i znow pojawiła sie wysypka tyle ze zlewała sie i miejsca te były bolesne zostało to zdiagnozowane jako rumień wielopostaciowy i zakaz podawania penicylin i pochodnych.

ja bym nie ryzykowała podawania dziecku po raz drugi, dziecko jest uczulone na penicyliny

K&M 23.02.07

annfen Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka po antybiotyku

U nas też była wysypka po antybiotyku i lekarka zaznaczyła w karcie, że Julka jest na to uczulona. Nie bierzemy go więcej.
Anka, Julka i Alanek

mordeczka Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka po antybiotyku

nie podawaj więcej tego-Maja jest uczulona na zinnat i pochodne-miała mega pokrzywke.

Dorota

Maja Adaś

agat79 Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka po antybiotyku

Bylismy u lekarki, powiedziala nam, ze nie jest to reakcja alergizna (?), tylko jakby nastepstwo brania tego skladnika, dosc czesto spotykane (?). Powiedziala, zeby raczej nie podawac amoksycyliny, ale jesli chodzi o penicyline, to nie ma alergii i mozna podawac w razie czego. Co wy na to?

Agata i Olivia 27.07.04 i Victoria 08.03.07 :-))

Znasz odpowiedź na pytanie: Wysypka po antybiotyku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
ok..lece na parade:))
fajnie ze forum dziala..nie wiem nawet od kiedy, bo mi komp siad ostatnio..ale jest juz dobrze..jest co robic wieczorami;)))..bo w ciagu wolnego dnia chyba nie da rady, wlasnie sie zasiedzialam
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Sony Ericsson k750i czy w200i?
Witajcie mam pytanie, czy któraś was ma może te telefony. Kończy mi się umowa i jakoś na któryś z nich mam się zdecydować- no własnie ale jak na babę przystało
Czytaj dalej