Za mała głowka?

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #47729

  momisia

  Witajcie!
  Byłam wczoraj na USG i wszystko jest według lekarza w porządku. Wymiary są ok, z wyjątkiem wymiaru główki, który jest mniejszy od wieku ciążowego o 8 dni! Czy to na pewno nie jest powód do niepokoju? Może któraś z Was miała podobne doświadczenia?


  Momisia

  #617861

  ika

  Re: Za mała głowka?

  To absolutnie nie jest powód do zmartwień. Teraz juz ujawniają się zmienne – wszak na pewno Ty nie masz tej samej wielkości głowy co twój męzczyzna, sąsiadka, ciocia czy ktokolwiek. Każdy jest inny. Wartości na USG są uśrednione. Różnice wysokości do 3 tygodni we wszystkich wymiarach są dopuszczalne. Więc prosze się nie martwić

  ika z Igorem  #617862

  lilianka

  Re: Za mała głowka?

  Myśle, że nie powinnaś się martwić. 8 dni to ZADNA różnica. Do tego może jeszcze dochodzic błąd pomiaru. Poza tym dzidzia ciągle rośnie i proporcje mogą się zmieniać.
  Nie wszyscy jesteśmy idealnie wymiarowi

  Pozdrawiam


  lilianka

  #617863

  olena

  Re: Za mała głowka?

  Witaj,
  wczoraj byłam na usg i pytałam o podobną sprawę mojego gina. Według usg termin porodu (na podstawie pomiarów) mam zawsze póżniejszy niż według OM o przeszło tydzień. Lekarz powiedział, że mam sie tym nie martwić, ponieważ zawsze dopuszczalny jest błąd w pomiarach, który wynosi ok 7 dni. Zatem wszystko ok.
  Pozdrawiam.
  Olena

  #617864

  lea

  Re: Za mała głowka?

  Kochana, ja np. w 28. tygodniu mialam pomiary z usg kazdej czesci ciala dziecka na inny tydzien. Rozpietosc wynosila 3 tygodnie miedzy nogami, brzuszkiem i głową (dokładnie nie pamietam, co było „najstarsze”, ale chyba nogi 😉 ). Kompletnie sie tym nie przejmuj, 8 dni to pryszcz, a pomiary z usg nie są dokładne. Nawet kiedy dziecko sie urodzi, to nie beda potrafili go dobrze zmierzyc, zobaczysz 😉

  PS Aha, oczywiscie mimo tych dziwacznych wyników mam zdrowego synka.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #617865

  carla27

  Re: Za mała głowka?

  Ja dokładnie tak jak Lea w końcówce ciązy miałam różnicę między wynikami 2 – 3 tygodnie. Opóźnienie 8 dniowe nie jest to absolutnie nic czym powinnaś się martwić. Moja Dominisią jest śliczna, proporcjonalna i całkiem zdrowa.

  Marta i
  (15. 03. 2004)  #617866

  pasiasta

  Re: Za mała głowka?

  Każde urządzenie ma swoje dopuszczalne granice błędu, na ostatnim wydruku z usg wyczytałam, że rozmiar już nie pamiętam czego może odbiegać o 3!!!!!!! tygodnie od rozmiaru faktycznego! Więc nie ma absolutnie powodu do niepokoju

  Kasia i lwica 06.08.04

  #617867

  gacka

  Re: Za mała głowka?

  Wielkość głowy jest warunkowana genetycznie, więc jeżeli masz małą głowę lub Twój mąż to dzidzia ma to po prostu po was.
  U mnie zawsze też jeden z pomiarów główki był mniejszy od pozostałych, ale Julka jest zdrowa. Co prawda wolno jej ta główka rośnie, ale nam lekarka powiedziala, że to kwestia genów.

  Duża buźka

  Gacka i Julka 01.03.2004

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close