Za mało??

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #77426

  gosiek25

  Chodzi o to że nie wiem czy moja córka je wystarczająco. Na dobę zjada od 200 do 360 ml mleka sztucznego + 2 x pierś. Czasem daję troszkę soczku jablkowego lub jabłkowego-marchwiowego lub parę łyżeczek jakiegoś deserku. Wydaje mi się że to za mało, na jedno karmienie jeszcze nigdy mi nie wypiła wiecej niż 130 ml mleka a na opakowaniu pisze że powinna zjadać minimum 180 ml. Dodam jeszcze że lekarka powiedziała że na poczatek dobrze będzie jeśli wypije 150 ml mleka sztucznego a ona jeszcze nigdy nie dobiła do tej liczby. Nasze dokarmianie trwa tydzień. W związku z tym moje pytania są następujące:
  1. Czy to możliwe że tak mało zjada bo to dopiero początek więc nieprzyzwyczajona ale z czasem będzie jeść tyle ile powinna?
  2. A może to w smoczku za mała dziurka i przez to strasznie długo ciumka że zdąży usnąć nim wypije mleko do końca (mamy smoczek od 0 do 6 miesiecy a Natalia ma 5. Może kupić większy?
  3. A może to mleko jest bardziej kaloryczne niż z mojej piersi i dlatego tyle zjada? Daję Bebilon lub Bebiko 2R.
  Aha, a jak poznać że teraz chce się jej tylko pić a nie jeść i wystarczy podać wodę, herbatke lub soczek?
  Jeśli któraś coś wie na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Edited by gosiek25 on 2006/04/18 19:09.

  #1034876

  nala

  Re: Za mało??

  Nam zawsze mówili, żeby nie sugerowac się tym co jest napisane na opakowaniach bo każde dziecko jest inne. Jeżeli chodzi o picie to bardzo proste. Moja Oliwka je co 4 godziny a pije średnio co godzinę,więcjeżeli między posiłkami zaczyna popłakiwać i zachowuje sie jak głodna to daję jej pić. Ale na początku miałaminny sposób, kiedy zaczynała popłakiwać i zachowywać sie jak głodna robiłam jej butelke z mlekiem,jeżeli nie chciała to znaczyło że chodzi o picie. Raz dwa nauczysz się to wyczuwać.

  Milena i Oliwka

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close