zabieg kawitacji

Moje drogie, ratunku!!
osatnio będąc w 13 tygodniu wybrałam się do kosmetyczki w celu poprawy stanu cery! Pani kosmetyczka zaproponowała, że najlepszy zabieg w moim odmiennym stanie będzie pilling kawitacyjny, który na pewno poprawi mi samopoczucie.
Ale gdy przyszłam do domu po zabiegu i poczytałam i przeczytałam że bezwględnym przeciwskazaniem jest ciąża ZAŁAMAŁAM SIĘ!!! Proszę powidzcie mi jaki to może mieć wpływ na mojego GROSZKA i czy może mu nie zaszkodzić. Zabieg był jednokrotny nie mam zamiaru go powtarzać ale był …. 🙁

5 odpowiedzi na pytanie: zabieg kawitacji

qr-chuck2007-03-11 10:55:17

Re: zabieg kawitacji

Z tego co znalazłam w sieci, to nie widzę powodu, żeby peeling kawitacyjny mógł zaszkodzić dziecku. Raczej wydaje mi się, ciąża jest przeciwwskazaniem ze względu na zmiany hormonalne – pewnie nie robili jeszcze badań,. czy np. nie wywoła to np. zmian pigmentacyjnych czy tym podobnych…
Ja bym się nie przejmowała :).

Pozdrawiam,
Anka

2007-03-12 07:10:52

Re: zabieg kawitacji

Nic Wam nie będzie.

Kawitacja to ultradźwięki, więc potraktuj to jakbyś miała dodatkowe USG, ale już nie powtarzaj tego więcej.

Kosmetyczka bezwzględnie powinna się Ciebie zapytać czy jesteś w ciaży.

olinja2007-03-12 21:45:32

Re: zabieg kawitacji

W odpowiedzi na:


Pani kosmetyczka zaproponowała, że najlepszy zabieg w moim odmiennym stanie będzie pilling kawitacyjny


Pani kosmetyczka to wiedziała.
Ultradzwięki są rożnego rodzaju takie np w fizjoterpii są niewskazane dla ciezarnych zarówno pacjentek jak i terapeutek.

Odradzałabym wszelkie tego typu zabiegi w ciazy.
Tak swoja drogą to chyba niewiele jest takich, które maja sens w ciąży.
Napisz jakie zabiegi i czy w ogóle byś polecała ciezarówkom?

Ja i tupot małych stóp

2007-03-19 06:18:43

Re: zabieg kawitacji

Zdania są podzielone. W szkołach kosmetycznych patrzą na ten temat wydaje mi się mało poważnie i stąd niedokształcenie wielu kosmetyczek.
Najbliższy numer Les Nouvelles Estetiques (branzowe czasopismo kosmetyczne) będzie poświęcony zabiegom dla ciężarnych – zobaczymy co napiszą.
Ja jestem za ostrożnością.
Byłam jakiś czas temu na seminarium dotyczącym między innymi pielęgnacji kobiety w ciąży. Lekarze mówią, ze lepiej dmuchać na zimne (zwłaszcza, że naukowcy wciąż sie kłócą co do głebokości przenikania niektórych składników kosmetyków) i jeżeli nie ma potrzeby to najlepiej nie przesadzać w stosowaniu kosmetyków.
Szczególnie podczas pierwszego trymestru.
Za bezpieczne uważa sie preparaty do pielęgnacji noworodków (noworodki i niemowleta w pierwszych miesiącach życia nie mają w pełni wykształconej skóry i funkcja ochronna skóry nie jest w pełni rozwinięta w związku z czym kosmetyki dla nich musza spełniać określone normy i byc super bezpieczne).

W pierwszym trymestrze polecane są kosmetyki dla niemowląt 🙂

W ogóle nie można stosować witaminy A/retinolu, kwasów owocowych (zwłaszcza w wyższych stężeniach), alg, preparatów z kofeiną.
Do powyższej listy (to co powyżej to tak powszechnie uczą) dodałabym:
– samoopalacze oparte na dihydroksyacetonie (olinja wiem, że masz na ten temat odmienne zdanie 😉 – nie ma wiarygodnych badań bo nikt nie zdecydował sie przeprowadzac ich na kobietach w ciąży)
– balsamy antycellulitowe (teraz do takich składników jak kofeina doszły: ekstarkt z guarany, nikotynian metylu – powodują rozgrzanie, przekrwienie, pobudzają krążenie)
– preparaty z liposomami

Czyli odpadaja zabiegi w gabinecie kosmetycznym, które bazują na kosmetykach o powyższym składzie (zwłaszcza w pierwszym trymestrze).

Na pewno polecam:
– manicure
– pedicure
– depilacja jest pod znakiem zapytania bo jak ktoś słabo znosi ból i ma się stresowac to lepiej nie
– wszelkiego rodzaju masaże (ale chyba ? z ominięciem brzucha – tutaj Olinia Ty jestes specjalistką:))
– zabiegi relaksujące (ale trzeba uważać na olejki eteryczne – część jest w ciąży nie wskazana

markuska2007-03-19 11:01:45

Re: zabieg kawitacji

Olencjo droga,
ależ ta pani kosmetyczka dokładnie wiedziała że jestem w ciąży, jeszcze pytała w którym tygodniu. Powiedziała że to zabieg powierzchowny i poleca to, ponieważ dermobrazja jest dużo bardziej ingerująca. Czyli zaserwowała mi zabieg, potem maska z alg i na koniec ampułeczkę.
Wiem, że już w ciąży tego nie powtórzę, ale uważam że skoro są oczywiste przeciwskazania żadna kosmetyczka nie powinna tego zalecać. Pozdrawiam i dziękuję za troszkę optymizmu.

Znasz odpowiedź na pytanie: zabieg kawitacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Ślub kościelny kilka lat po cywilnym
W grudniu 2003 wzieliśmy z mężem ślub cywilny sami sobie tylko my i świadkowie ale nie wszystkim się to podobało wszyscy mówili a co to za ślub bez Boga i
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Gabrysia Pysia i Anusia Klusia ;)
[b]dawno nas tutaj nie bylo, więc nadrabiam zaległosci :) oto najnowsze zdjecia moich córeczek : Gabrysi, która za 2 dni skończy 5 m-cy i Ani, która jutro debiutuje w przedszkolu :) sesja
Czytaj dalej