Zaczynam się bać!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #29194

  ewuna

  Czytam opowieści o porodach bliżniaczych, co drugi to poród kleszczowy i próżnociąg. Moja ginka mówi ze będę miała cc, ja się z tego bardzo ciesze ale zaczynam się bać czy ktoś na przykład może mnie zmusić do urodzenia moich Orzeszków naturalnie. Poza tym boję się że urodza się dużo wcześniej i będą w inkubatorze, i czy ja w takim wypadku będę mogła karmić je piersią? Od niedawna wiem że mam w brzuszku dwoje dzieci, jestem bardzo szczęśliwa bo to było marzenie moje i mojego Tomaszka, ale momentami jestem przerażona tym wszystkim. Pocieszcie mnie trochę!!! Pozdrawiam. Ewa i Orzeszki

  #385613

  aika

  Re: Zaczynam się bać!

  Hej!
  Nie martw się na zapas.Ja od początku ciąży miałam problemy.W 6-9 tyg. leżałam w szpitalu na podtrzymaniu,w 5 miesiącu poszłam na L4 i od 20 tyg. brałam fenoterol zapobiegający przedwczesnemu porodowi.Maluchy urodziłam przez zaplanowaną cesarkę i wszystko było O.K.
  Mnie mój lekarz prowadzący namawiał na CC i dziś dziękuję że się zgodziłam ponieważ drugie dziecko było mniejsze(o 700 gram niż drugie ) i dużo słabsze fizycznie.Lekarze dopatrzyli się u niego zbyt dużego napięcia mięśniowego i teraz chodzimy na rehabilitację , która już przynosi znakomite efekty.
  Oczywiście mnóstwo bliźniąt rodzi się naturalnie(ja w rodzinie pierwsza urodziłam bliźniaki przez CC) ale zmusić Cię do niczego nie może nikt.
  Najważniejsze jest byś się nie martwiła na zapas i bardzo na siebie uważała.Będę trzymać kcuki za Ciebie i Orzeszki.
  Pozdrawiam gorąco
  aika i Małe W W (06.06.03)  #385614

  asiaa

  Re: Zaczynam się bać!

  NIe martw się Ewa. Ja urodziłam naturalnie bliźnięta i nie miałam porodu zabiegowego. Poród nie była łatwy, ale był cudowny. Natomiast córeczkę, dwa lata później urodziłam przez cc. Różnie to bywa.
  Jeśli chodzi o karmienie to karmiłam moje bliźnięta piersią prawie dwa lata, nawet mimo tego, że synek przez tydzień po urodzeniu nie ssał piersi. POzdrawiam Asia

  #385615

  lea

  Re: Zaczynam się bać!

  jesli nawet dziecko jest w inkubatorze mozesz odciagac mleko i beda podawac Twoje -ale mam nadzieje ze bedziesz mogla karmic od poczatku prosto z piersi

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #385616

  asiat

  Re: Zaczynam się bać!

  Hej Ewuna,

  nie martw się na zapas, ja urodziłam moje bliźnięta naturalnie, bez pomocy kleszczy czy vacuum. W inkubatorku nie leżały.
  Piersią karmiłam je 16 miesięcy.

  Zapraszam na nasze stronki – tam możesz sie dowiedzieć bardzo dużo o bliźniakach! Poradnik też jest.

  Pozdrowionka
  asiaT

  AsiaT, mama Andrzejka i Kamilka
  – Zapraszamy na stronke o blizniakach

  #385617

  mama4

  Re: Zaczynam się bać!

  Nie martw się na zapas. Ja urodziłam normalnie ( w 39-tym tygodniu), poród nie był wcale trudniejszy od dwóch poprzednich – pojedynczych. Dziewczyny były zdrowe i od początku miałam je przy sobie i karmiłam piersią.
  Trzymaj się, głowa do góry, wszystko będzie OK.

  Pozdrowienia
  mama Ani, Zuzi i bliźniaków Natalki i Oli (25.06.03)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close