załamana jestem :(

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #95294

  sysim

  Byłam dzisiaj na usg (14 dc) i wyszło że chyba jednak moje poronienia nie były przez zaburzenia hormonalne, a przez wadę macicy
  Lekarz stwierdził że moja macica jest dwurożna, w dodatku w obrębie jamy jest jakiś obszar hipoechogemiczny o wielkości 15×3 mm. Cała macica ma 61×42 mm
  Lekarz powiedział że mogą to być zrosty, mięśniak, cysta buuuu…..
  Żeby tego było mało w sąsiedztwie lewego jajnika mam torbiel prostą 15mm
  ale tym akurat kazał się nie przejmować.
  Endometrium 11 mm okołoowulacyjne
  Na lewym jajniku pęcherzyki wzrastające o średnicy 11,16,18
  Na prawym 6,6,7,8,9
  pęknięty pęcherzyk dominujący o nieregularnych obrysach mieszanym echu i średnicy 20 mm
  Zatoka Douglasa – płyn obecny.
  Wczoraj miałam owulacje ja ją odczuwałam dzień wcześniej i wtedy były staranka ( 10 i 12 dc)
  Strasznie się martwie, bo jeżeli uda się zaciążyć niestety najprawdopodobniej powtórzy się stytuacja z poprzednich razy, skończy się poronieniem. Żeby stwierdzić co to jest w macicy trzeba by wykonać badanie HSG, ale tylko wtedy gdy nie będe w ciąży.

  #2015119

  ewike

  Przytulam Cię mocno,
  walcz  #2015120

  paszulka

  Tak sobie myślę, że HSG chyba nie ma sensu, bo bada głównie drożność jajowodów.
  Powinnas zrobić sobie histeroskopię lub laparoskopię, ale to odsuwa starania o około 3 miesiące, bo potem trzeba zrobić przerwę.
  Jeśli coś jest nie tak z macicą to HSG nic to nie powie.
  Jeśli teraz masz 14-15 dc to poczekaj do @ i od jej pierwszego dnia seks tylko z gumką a przed owu zrobią Ci zabieg- badanie.
  Trzeba jednak sie do tego przygotować, bo do samego HSG musisz mieć morfologię, mocz, cytologię i posiew z kanału szyjki macicy nie tarszy niż miesiąc do laparo i histeroskopii często wymagają jeszcze EKG i retngena płuc.
  Na posiew czeka się około 10 dni, więc musiałabyś to teraz zrobić.
  Jeśli chodzi o zrosty jajowodów to na USG tego się nie zobaczy, ale cycty czy mięśniaki tak.
  Może wybierz się też do innego lekarza.
  Mnie wczoraj ginka powiedziała, że mam przerost endometrium, bo norma jest w okresie okołoowulacyjnym kiedy jest najgrubsze 16 a ja miałam 17 mm. Pojechałam po pracy do teściowej, która jest naprawdę dobra i okazało się, że endometrium ma 14,5. No i problem z głowy. Mnie akurat czeka teraz HSG, bo mam podejrzenie zrostów na jajowodach… w ciąże w ogóle nie zachodzę po Baśce a i z Baśką łatwo nie było.
  Przebadaj się dokładnie, bo nie chodzi tylko o to, aby zajść w ciąże ale żeby doczekać z nią do pozytywnego zakończenia.
  Trzymam kciuki!!

  #2015121

  magdamal

  sysiM rzeczywiście najlepiej byłoby zrobić histeroskopię (do tych badań o których pisała paszula trzeba dodać szczepienie przeciw zółtaczce – bez niej nic nie zrobią). Ja miałam kiedyś podejrzenie o przegrodę w macicy, podpisałam oświadczenie, że jeśli się okaże to prawdą to zgadzam się na histeroskopię operacyjną czyli podcięcie przegrody. Po zabiegu okazało się, że lekarzowi się coś przewidziało na usg a z moją macicą jest w porządku. Może i u ciebie podejrzenia okażą się niesłuszne? Tego ci życzę!
  ps. i w ogóle witam serdecznie:)

  #2015122

  martella

  ja też

  ja też mam dwurożną macicę, jestem w siódmym tygodniu. strasznie się boję chociaż mój gin mnie pociesza, że już wiele takich ciąż prowadził i to bardzo skutecznie mam się tylko oszczędzać i nie denerwować. jakich objawów powinnam się bać? na razie nic niepokojącego mi nie dolega…

  #2015123

  madziulek

  Walcz nie poddawaj się trzeba wierzyć,że wszystko dobrze się ułoży. Ja dziś też dowiedziałam się o poronieniu ale nie poddam się bo dziecko to dla mnie sens życia. Informuj nas na bieżąco. Trzymaj się cieplutko i nie denerwuj się!!!
  Trzymam kciuki żeby wszystko pomyślnie się zakończyło!  #2015124

  kicia245

  Nie poddawaj się i nie idź na kompromis, jeśli chodzi o ciebie samego. Jesteś wszystkim co masz.
  A nadziej zawsze jest…
  Trzymaj sie ciepło

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close