zapalenie oskrzeli

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #11964

  agap

  Czy u waszych dzieci zapaleniu oskrzeli towarzyszyła temperatura?mój Kuba niestety dziś ma stwierdzone zapalenie oskrzeli, mimo że jeszcze we czwartek miał tylko kaszel. Na szczęście zachowuje się i wygląda jak zupełnie zdrowo, jedynie ten kaszel go męczy. Kupiłam juz tubę do inhalacji i przepisane leki, w tym też niestety antybiotyk (pierwszy raz od początku 🙁 !!!) Nie wiem ile to może potrwać?Mam nadzieję,że będzie dobrze. Jak było u Was? Wydaje mi się,że trochę za dużo spi. Teraz podobno mnóstwo dzieci choruje. My nawet nie mamy pojęcia skąd to się przywlekło, nikt w domu nie jest chory, a Kuba jest za mały na kontakty z dziećmi więc też nie miał okazji sam się zarazić.

  Pozdrawiam
  Aga (mama Kuby)

  #185425

  majab

  Re: zapalenie oskrzeli

  Nie martw się będzie dobrze 🙂
  Majka miała zapalenie oskrzeli dwa miesiące temu miała wtedy ponad 6 miesięcy.
  Również poz kaszlem czuła się ogólnie dobrze (temp. 36.8-37.2) Niestety choroba trzymała ją 2 tygodnie. Nie obyło się niestety bez hospitalizacji (ale to wynikało bardziej z tego że nasza lekarka chciała miec ją u siebie na oddziale pod kontrolą) Brała dużo leków w tym również m.in. antybiotyk i inhalacje przez tubę. Ważne jest rownież odpowiednie nawilżenie powietrza i opukiwanie. My kupiliśmy nawilżacz parowy i gdy Majka była chora to stawałam z nią (oczywiście w odpowiedniej odległości) żeby pooddychała troszkę takim wilgotnym powietrzem a potem ją opukiwałam (bardzo to pomogło) Pamiętaj że najgorsze jest ciepłe i suche powietrze.
  Mam nadzieję że troszkę Ci pomogłam
  Pozdrawiamy

  Iwona i Majka (07.05.02)  #185426

  amazk

  Re: zapalenie oskrzeli

  Mati zaczynał od katarku, potem kaszel i po 5 dniach miał zapalenie oskrzeli. Nie miał w ogóle temp. i był bbbbbbb śpiący. Też nie wiem skąd to mu się przypałętało….

  Alicja i Mateuszek (01.07.02)

  #185427

  Anonim

  Re: zapalenie oskrzeli

  Wczoraj bylimsy z Adasiem u lekarza i niestety okazało się że ma zapalenie oskrzeli. Dobrze że wyczułam sprawę i nie czekałam z wizytą u lekarza dłużej.Nie mam pojęcia skąd ta choroba. Zaczęło sie niewinnym kaszlem w niedzielę, nie miał i nie ma temperatury. Zapalenie jest dosyć ostre bo oprócz antybiotyku ma dodatkowo zastrzyki z biodacyny. Dzielnie znosi chorobę tyko mi sie kroi serduszko jak tylko widzę w drzwiach pielęgniarkę, która przychodzi do nas dawać zastrzyk. Adas jest taki ufny i mocno się do mnie przytula a w międzyczasie wstrzykują mu to cholerstwo. Łzy kręcą w oku, dlaczego to on musi być chory?

  Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

  #185428

  nikola15

  Re: zapalenie oskrzeli

  A czym dokłladnie objawia się zapalenie oskrzeli??? Czy kasze jest suchy czy mokry?? A jest katar??
  pozdrawiamy;Dagmara i Oliwia

  #185429

  Anonim

  Re: zapalenie oskrzeli

  U Adasia był od razu mokry kaszel i bez kataru. Zapalenia przebiegało w zawrotnym tempie, bo przed pójsciem do lekarza sama przykładając ucho do plecków dziecka usłyszałam lekkie swistanie.

  Dorcia z Adasiem (20.08.2002)  #185430

  kasiako

  Re: zapalenie oskrzeli

  Moja Bubka miala 3,5 miesiaca jak zachorowala na zapalenie oskrzeli. Nie miala temperatury tylko mokry kaszel. Od razu pojechalam do lekarza. Dostala antybiotyk (10 dni) i Deflegmin krople. Oczywiscie ja opukiwalam solidnie. Kaszel codziennie byl inny, ale bardzo ja meczyl. Zapaleniem oskrzeli sie zarazasz, wiec musial ktos chorobe przyniesc do domu z pracy, z autobusu, itp. Bedzie dobrze, nie martw sie.

  Kasia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close