zapalenie układu moczowego

cześć, jestem w 4 miesiącu ciąży. od zawsze cierpię na schorzenie układu moczowego, co objawia mi się 2 razy na miesiąc lub częściej.niepokoi mnie fakt, iż mój lekarz, który na dobrą sprawę jest ordynatorem szpitala ginekologiczno-położniczego, zapisuje mi wciąż Monural (jest to silny antybiotyk, który nie powinien być brany w ciąży. wzięłam go tylko 2 razy od czasu zajścia w ciążę i odstawiłam za namową wielu innych osób (lekarzy, farmaceutów).cierpię również na potworne bóle głowy, na tóre pan dr zapisał mi ketonal, a na bóle brzucha codeinę z paracetamolem. oczywiście nie biorę tych leków, gdyż boję się o moje dziecko. czy któraś z przyszłych mam, bądź już mam, może mi coś poradzić?

3 odpowiedzi na pytanie: zapalenie układu moczowego

lea2003-01-06 14:20:29

Re: zapalenie układu moczowego

Może zmianę lekarza? Chyba wspominałaś, ze się już jakimiś konsultowałaś… A może znajdziesz coś na stronce www – tam na dole jest odnośnik do zagadnienia leków w czasie ciąży i dość dużo o homeopatii w ciąży.

[Zobacz stronę]

Lea i dzieciątko (11.03.03)

goha2003-01-06 14:27:07

Re: zapalenie układu moczowego

Powinnaś zanieść mocz na posiew i wtedy uzyskasz odpowiedź jakie leczenie jest najlepsze. A gdyby ew wyrosło dużo bakterii to należy zrobić antybiogram i zastosować terapię antybiotykową dla Twoich bakterii. A nie eksperymentować na chybił-trafił.

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
14. 04. 2003

ola22003-01-09 18:01:18

Re: zapalenie układu moczowego

ja w ciaży miałamzapalenie układu moczowefo 4 razy, raz kolke nerkową, brałam Keflex i Palin – antybiotyki i ciagle furaginum (nie szkodzi ciazy). No ale dzialo sie to od 6 miesiaca . Na twoim miejscu też bym nie brała to za wcześnie. Zmień lekarza!!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: zapalenie układu moczowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
Narodziny mojego słoneczka
Wczoraj minął tydzień jak moja Martynka przyszła na świat.Ja jestem od 5 dni w domu i wszelkie niedogodności związane z porodem powoli mijają więc mogę wam opisać mój poród. Jak większość
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
sztywnienie brzucha
Kochane, wróciłam dzis po 2 tygodniowym urlopie do pracy i kiepsko się czuję. Jestem w szóstym miesiącu ciąży i odczuwam silne sztywnienie brzucha! Czy to może być coś groźnego? Pracuję
Czytaj dalej