Forum: Polecam

Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton

Polecam książki Kate Morton: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton- w takiej właśnie kolejnośći:)

Jestem zachwycona- w tych książkach jest wszystko:)

5 odpowiedzi na pytanie: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton

beamama2009-10-24 10:55:36

Zamieszczone przez Su:Polecam książki Kate Morton: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton- w takiej właśnie kolejnośći:)

Jestem zachwycona- w tych książkach jest wszystko:)

A coś bliżej….?Tak troszeczkę :Hmmm…: 😉

su2009-10-24 12:17:59

już się robi:)

Zapomniany ogród

Zapomniany ogród? jest książką trzymającą w napięciu od początku do końca. Ani na chwilę autorka nie zapomina o budowaniu miejscami mrocznej i sekretnej atmosfery. Skomplikowana sieć intryg, trudne do rozgryzienia rodzinne koligacje wnoszą tylko pozorny chaos do powieści a przedstawione w ksiażce różne rodzaje miłości sprawiają, zę czyta się ją jednym tchem:)
Dramaty i wątpliwości, jakie przeżywają bohaterki, będą bliskie prawie wszystkim czytelniczkom- podkreślam prawie:). Baśniowość i wszechobecna tajemnica pozwolą oderwać się od codzienności i zawędrować w fascynujący, niemalże magiczny świat. Ja nie mogłam się oderwać:)

Opis historii:

Jest rok 2005. Po śmierci swojej babci, Cassandra dowiaduje się, że odziedziczyła w Kornwalii małą chatkę. Zainteresowanie kobiety potęguje fakt, iż na jaw zaczynają wychodzić ukrywane przez lata rodzinne sekrety. Okazuje się, że w 1913 roku czteroletnia wówczas Nell (babcia Cassandry) w tajemniczych okolicznościach przypłynęła na pokładzie statku do wybrzeży Australii zupełnie sama. Tam została znaleziona przez mistrza okrętowego i przygarnięta do rodziny O?Connorów jako ich własne dziecko. Te dziwne wydarzenia stają się inspiracją dla Cassandry do poszukiwań prawdziwej przeszłości i tożsamości swojej babci. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bolesne tajemnice przyjdzie jej poznać oraz ile wysiłku będzie musiała włożyć, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące historii rodziny.

su2009-10-24 12:25:28

Dom w Riverton

Tu także jest tu i miłość, dramat, śmierć i życie:)
i także teraźniejszość miesza się z przeszłością. Obie ksiażki mają podobny klimat.Obie książki należy do tych lektur, które im bliżej końca, tym większy wzbudzają żal, że ten niechybnie wkrótce nastąpi. Ja czekam z niecierpliwością na trzecie dzieło tej autorki:)

Opis historii:

Lato 1924. W wieczór hucznego przyjęcia z udziałem brytyjskiej śmietanki towarzyskiej, nad brzegiem jeziora sąsiadującego z ogromną wiejską rezydencją, pewien młody poeta odbiera sobie życie. Siostry Hannah i Emmeline Hartford, które jako jedyne są świadkami tego wydarzenia, nigdy więcej się nie zobaczą.
Zima 1999. Dziewięćdziesięcioośmioletnią Grace Bradley, która w młodości pracowała jako służąca w rezydencji Riverton, odwiedza młoda reżyserka filmu o samobójstwie poety. Obudzone duchy przeszłości i wspomnienia zepchnięte w najdalsze zakamarki umysłu Grace ponownie wypływają na powierzchnię. Istnieje niebezpieczeństwo, że wyjdzie na jaw wstrząsająca tajemnica: wydarzenia zapomniane przez historię, których Grace nigdy nie zdołała wymazać z pamięci.

su2009-11-27 16:19:52

Polecam:) Typowo babskie klimaty:)

aborka2009-11-27 16:36:03

dzięki temu wątkowi zamówiłam obie na prezenty. jeszcze nie wiem dla kogo, moze dla siebie 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imiona dzieci
Niepolskie imiona, problem z zarejstrowaniem.
Wiem, ze dla mnie jest trochę za wcześnie na głębokie wymysły w tym temacie jeszcze, ale od pewnego czasu nurtuje mnie to. Dla mojego przyszłego dziecka, wybrałam niepolskie imię z
Czytaj dalej
Odradzam
X- lander XA czterokołowy
Wózek mnie kompletnie rozczarował: - ma za małą gondolę, - mało zwrotne koła- ciągle muszę się z nimi siłować, na wertepach, trawie to go najlepiej ciągnąć za sobą, - bardzo szybko ulega przemoczeniu-
Czytaj dalej