Zastanawia mnie to!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #25618

  alicja23

  Dziewczyny! Gdzieś przeczytałam,że temperaturę należy mierzyć zaraz po przebudzeniu (przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności!) w pochwie (5 min.), w odbytnicy (5 min.) lub w ustach (8 min.) (nie pod pachą!) termometrem rtęciowym (nie elektronicznym!) Która z powyższych metod jest najlepsza??

  #341891

  violka

  Re: Zastanawia mnie to!

  Moim zdaniem wszystkie metody są dobre…….wybór należy do Ciebie 🙂
  Z tego co wiem, większość dziewczyn mierzy w ustach, ja również…………
  Wybrałam tą metodę tylko dlatego, że po prostu tamtych się boję :)) ……..w razie gdyby termometr pękł mi w ustach to można to szybko wypluć, a co bym zrobiła gdyby pękł mi w pochwie albo w odbycie :))) wiem, że nie ma takiej możliwości żeby termometr sam pękł, ale ostrożności nigdy za wiele…………..

  pozdrawiam
  violka  #341892

  kathrin78

  Re: Zastanawia mnie to!

  Tak, temperaturkę mierzy się zaraz po przebudzeniu w podanych przez Ciebie miejscach. Ważne aby stale mierzyć o tej samej godzinie, tym samym termometrem i w tym samym miejscu. Jeżeli chodzi o termometr to większość źródeł zagranicznych podobnie jak większość lekarzy skłania się do opini, że pomiary można wykonywać zarówno termometrem rtęciowym jak i elektronicznym – do tego celu przeznaczonym. Zarówno w termometrach lekarskich (rtęciowych) jak i w wielu elektronicznych jest taka sama granica błędu dopuszczalnego : +/- 0,1 ° C . Niestety zdażają się jeszcze w sprzedaży termometry elektroniczne o granicy błędu: +/- 0,2 ° C – i takie właśnie nie nadają się do pomiaru podst. temp. ciała.

  Co zaś o rodzaj termometru, to jeżeli stosuje się elektroniczny – to najczęściej są to specjalne termometry o zastosowaniu do pomiaru podstawowej temperatury ciała. Ja mierzę właśnie takim – ma delikatną dość miękką końcówkę – która nie jest w doku chłodna. Jest to Cyclotest Lady – specjalnie do tego celu przystosowany (w zestawie oprócz termometra jest książeczka o pomiarze temperatury i płodności kobiecej, zestaw kart obserwacji cyklu i ołóweczek). Pomiar wykonuję w pochwie. Ale wybór miejsca to osobista sprawa każdej z nas.

  Moje wykresiki

  #341893

  aggulka

  Re: Zastanawia mnie to!

  Przepraszam za bezpośredniość (jest w ogóle takie słowo?), ale nic na świecie nie skłoniłoby mnie do włożenia sobie w wyzej wymienione miejsca (może z wyjątkiem ust) szklanego termometru, w dodatku z rtęcią w środku. O NIE! Myslę, że elektroniczny nadaje się świetnie. Zwłaszcza taki specjalny do tego celu. Pozdrawiam serdecznie, Agata

  #341894

  kathrin78

  Re: Zastanawia mnie to!

  Takie same obawy ma mój mężulek – też stwierdził, że nie pozwoliłby mi wkładać rtęciowego, bo poprostu byłby cały czas w strachu, co by było gdyby… On wogóle zawsze się o mnie boi

  Moje wykresiki

  #341895

  zuzanna

  Re: Zastanawia mnie to!

  jesli moge zapytac:
  jaki jest koszt takiego termometra?

  Zuzanna
  Temperaturki  #341896

  kathrin78

  Re: Zastanawia mnie to!

  Płaciłam prawie 10 euro, ale to przez te „bajery” dodatkowo…

  Moje wykresiki

  #341897

  aggulka

  Re: Zastanawia mnie to!

  Oj, kochane te nasze chłopy. Mój jest taki sam .
  Pozdrawiam, Agata

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close