Zaświadczenie z pracy do ZUSu

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #53892

  devilry

  Dostałam własnie zaświadczenie z pracy, ktore musi uzupełnić mój Gin i odesłać do Zusu. Czy któraś z Was tez tak miala??
  Czy w takim razie czeka mnie komisja zusowska??

  Rybcia

  #689006

  marta-123

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Dotąd bywało tak, że lekarz orzecznik ZUS na podstawie złożonego wniosku o przedłużenie zasiłku chorobowego powyżej 6 miesięcy (bo chyba o to chodzi) wystawia orzeczenie o przedłużeniu i przesyłają Ci to do domu a Ty musisz dostarczyć to do zakładu pracy aby mogli Ci dalej naliczać chorobowe.
  Pozdrawiam!  #689007

  sloneczko28

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Jeśli to zaświadczenie, to wniosek o przedłużenie zasiłku chorobowego, to Cię uspokoję – większość ciężarnych przez to przechodzi. Nie piszesz nic konkretnego. Jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim, to prawdopodobnie zbliża się już pół roku, kiedy pobierasz zasiłek chorobowy – taki wniosek, to przedłużenie o kolejne 3 miesiące (czyli aż do porodu). Jeśli to to, o czym myślę, to jest to naturalna procedura w wypadku ciężarnej i nie powinnaś się niczym przejmować.
  Pozdrawiam

  Iza

  #689008

  devilry

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Mój wniosek to wniosek w sprawie przedluzenia okresu wyplaty zasilku chorobowego, czyli tak jak mowisz. Nie jestem jeszcze pół roku na l4 ale kadrowa wyliczyla ze mija juz od poczatku roku 120 dni l4 i musze takie cos ginowi zaniesc. Piszesz ze to normalna procedura, a jesli uznaja ze mi nie przedluza …. Dajmy na to ze mi nie przedluza (nawet nie wiem ile to kasy) to firma dalej placi mi 100% wynagordzania tylko bez skladki zusowskiej?

  Matko jakie to skomplikowane:-(
  Ide we wtorek na wizyte to sie pewnie wszytskiego dowiem,
  A swoja droga to jakos nie potrafi sobie takiej wizyty przed komisja wyobrazic … 🙁

  Rybcia

  #689009

  marta-123

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Droga Rybciu, zasiłek chorobowy przysługuje Ci przez całą ciążę w wyskokości 100% i przez całe 9 miesięcy nie nalicza się od tego zasiłku składek do ZUS
  No i muszę Cię uspokoić: w przypadku ciężarnych zasiłek zawsze przedłużają o te 3 miesiące.
  Tak że niczym się nie martw!

  #689010

  sloneczko28

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Spokojnie, z tego co pamiętam, taki wniosek kadry powinny przesłać przed upływem 6 miesięcznego zasiłku chorobowego (nie pamiętam czy to na 60 dni przed upływem). Nie robią kobietom ciężarnym problemów, ponieważ nie jesteś zdolna do pracy, ale… po wykorzystaniu tego kolejnego 3 miesięcznego okresu (czyli po porodzie i macierzyńskim) będziesz zdolna do pracy – tylko o to im chodzi! Ja miałam taką sytuację, że mi odmówiono, ale mój przypadek jest inny… Ja byłam wcześniej na zwolnieniu chorobowym – zanim zaszłam w ciążę i nie przedłużono mi tego zasiłku, ponieważ w przeciągu właśnie tych kolejnych 3 miesiecy i tak bym nie zdążyła urodzić – otrzymałam za to świadczenie rehabilitacyjne, czyli praktycznie to samo co zasiłek chorobowy (różni się jedynie tym, że nie biorę zwolnienia od lekarza) – 100% płatne!
  Nie martw się na zapas… Prawdopodobnie Twój półroczny okres chorobowy zakończyłby się i tak przed rozwiązaniem, dlatego otrzymałaś ten wniosek ze swojej firmy…
  Mam nadzieję, że jakoś tego wszystkiego nie zakręciłam i że mnie zrozumiałaś :)?!

  Iza  #689011

  luncia1

  Re: Zaświadczenie z pracy do ZUSu

  Hej.
  Nie martw sie, tak jak Ci dziewczyny napisaly bedzie wszystko ok. Druk ktory dostalas to Z-21, gin go wypelni i Ty masz go wyslac do Zus-u, zgodnie z adresem zameldowania. Jesli Twoj adres zamieszkania jest inny, to musisz im to zaznaczyc. Dostaniesz wezwanie na komisje, i napewno dostaniesz przedluzenia zasilku. Zus sam o tym poinformuje Twoj zaklad parcy, a on dalej beda Ci wyplacali zasilek, 100%. Tak wiec bez stresu, nalezy Ci sie. Pozdrawiam
  luncia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close