zasypianie

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #7137

  luiza

  Witam, mam 4,5 miesięcznego synka, który uznał, że spanie to strata czasu. Czy macie jakieś sposoby?

  Luiza

  #130007

  redaktor

  Re: zasypianie

  Czy tu chodzi o sen w ciągu dnia, czy w nocy?

  Ostatnio czytalam,ze bardzo ważne jest zorganizowanie dziecku przytulnego miejsca do spania. Może problemem,jest zimne lożeczko gdzie Twoje dziecko nie ma ochoty wracać. Dobrze jest lożeczko ogrzać poduszką elektryczną lub butelka z gorącą wodą. Pościel powinna być mila i ciepla w dotyku…
  Podobno też dzieci poniżej drugiego roku życia – z sobie tylko znanych powodow, zasypiją lepiej w chlodniejszych pomieszczeniach…..

  To tylko jeden z mozliwych pomyslow…

  PS.Oczywiście poduszke elektryczną i butelkę z gorącą wodą trzeba zabrać z lożeczka zanim poloży się tam dziecko…ale, chyba nie musialam pzrypominać :-))

  Z poważaniem,
  Redaktor  #130008

  kaczorek9

  Re: zasypianie

  Nie napisałaś czy to chodzi o zasypianie w ciągu dnia czy w nocy.
  Gdy moja Magda miała tyle miesięcy to bardzo ładnie zasypiała w ciągu dnia na spacerze (około godz.11-12), nie zależnie od pogody, po południu natomiast pięknie zasypiala razem ze mną przy piersi.
  Natomiast wieczorem zasypiala przy piersi , ale zawsze gasilam światło i puszczałam z kasety kołysanki albo sama jej śpiwałam .
  Do tej pory gdy nie chce zasnąć-gasze światlo i włączam kolysanki .To naprawdę działa. Magda też była oporna. Ale radze Ci nie noś synka na rękach żeby zasnęlo bo później będzi warzył 13 kg i nie dasz sobie rady. Życzę sukcesów.Kaśka

  #130009

  luiza

  Re: zasypianie

  Witam ponownie. Nie mogę zbyt często tu zaglądać, a tyle jest ciekawych rzeczy. Dziękuję za porady dotyczące sposobów na zaśnięcie. Konkretnie chodziło mi o to, że Mikołaj zasypia ok. 23-24 w nocy. Potem spi 3 godziny i znowu karmienie, sen – 2 godziny, karmienie. A potem to już ok. godziny spania. A może wszystko jest w porządku tylko jakoś panikuję? Pozdrawiam, Luiza.

  Luiza

  #130010

  anka

  Re: zasypianie

  Kasi snią się dziwne rzeczy , dzis na przykład ,że ugryzła ją pszczoła i że wpadła w piecu do popielnika – Kasia chetnie oglada bajki ( swiat wtedy dla niej nie istnieje) ale nie sądze ,że co noc przezywa je jeszcze raz .
  Pozdrawiam strapione Mamy

  #130011

  kasia

  Re: zasypianie

  Moj synek ma 7 miesięcy. Do 5-6 miesiąca jego wieczorne zasypianie było koszmarem dla wszystkich. Kuba poprostu nie chciał spać. Nie pomagało noszenie na rękach, kołysanie w wózku. Zasypiał dopiero jak się zmęczył. Wszystko zmieniło sie ok. półtora miesiąca temu. Po wieczornej kąpieli i po kolacji Kubuś położony do łóżeczka zasypia SAM. Oczywiście z dydusiem w buzi i grzechotką w recę. Synek sam nauczył się zasypiać.Zdarza się czasami że chce wieczorem poprzytulać i zalulać go na rękach. Wyraźnie mu to przeszkadza i denerwuje. Zachowuje sie tak jakby dopraszał sie położenia do łóżeczka i dania mu spokoju.
  Pozdrawiam
  Kasia  #130012

  rodzic

  jeśli chodzi o zasypianie w nocy, to słyszałam,. że teperatura może mieć duże znaczenie. znalazłam stronkę z cennymi radami na temat bezpiecznego i skutecznego snu www_bezpieczny sen dziecka_pl moze to bedzie rozwiązanie?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close