Zaszłam w ciąże podczas dłuższego zwolnienia chorobowego.

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #122846

  izka88

  Witam.

  Mam bardzo podobną sytuację do „GUNI” i w związku z tym podobne pytanie/pytania.
  Upłynęło trochę – sporo 🙂 czasu od udzielonych odpowiedzi więc przedstawię swoją sytuację.
  Chciałam poruszyć temat przy tamtym wątku ale pojawia mi się error cały czas ;/
  Zaszłam w ciążę w czasie zwolnienia lekarskiego, na którym przebywam 5 miesiąc z powodu silnej nerwicy (już ok. 150 dni).
  Kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
  Z powodu charakteru pracy zagrażającemu ciąży nie powinnam wracać do pracy a w firmie, w której pracuję nie ma innych stanowisk niż to wykonywane prze mnie.
  W związku z tym chciałabym przejść na kolejne zwolnienie lekarskie tym razem z tytułu ciąży. I tutaj właśnie mam pytanie. Czy muszę wrócić do pracy na jeden dzień czy 60dni aby móc złożyć u pracodawcy zwolnienie z tytułu innej choroby? Czy w ogóle nie muszę tego robić a wystarczy dostarczyć nowe zwolnienie? I czy jeżeli wrócę na jeden dzień to za kolejne pierwsze 33dni zwolnienia znowu płaci pracodawca?
  Dodam, że firma zatrudnia pow. 20 pracowników, a umowę mam na czas określony (2019r.)

  Przepraszam, że tak dziwnie konstruuje to pytanie. Sęk w tym, że przechodząc na zwolnienie z tytułu nerwicy wiedziałam, że będzie to dłuższe zwolnienie. Wiem, że na czas mojej nieobecności na moje stanowisko została zatrudniona nowa osoba. Wiem również, że to kuzynka kierownika i zostanie już na tym stanowisku a ja otrzymam wypowiedzenie umowy. Nie wiem jak teraz to rozegrać żeby nie zostać na lodzie po kilku latach poświęceń dla tej firmy :/
  Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

  Pozdrawiam
  Iza

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close