Zęby

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #8272

  agnieszka-wa

  Moje dziecko ma przebarwione zęby w związku z zażywaniem Hemoferu. Codziennie myję mu ząbki pastą do zębów, jednak nie daje to dużych efektów. Obawiam się, że pod osadem może szybko rozwinąć się próchnica. Jakie inne środki, lub metody mogę zastosować, aby utrzymać zęby w dobrym stanie? Dziecko ma dopiero 20 mies.

  Edited by agnieszka_wa on 2002/08/07 08:51.

  #141608

  buba5

  Re: Zęby

  Witam Serdecznie

  Dobrym sposobobem na pozbycie jest osadu jest węgiel na rozwonienie kruszysz na proszek i nakładasz na szcoteczkę i myje się tym zęby niestety cały problem w tym, że nie można myć bo niszczy płytkę na zębach ale raz na tydzień można poleciłmi to dętysta bo miałam ten sam problem.

  Pozdrawiam Agnieszka  #141609

  renia

  Re: Zęby

  Jak dlugo juz podajesz dziecku Hemofer? Ja daje mojej Ani dopiero od 3 miesiecy. Jeszcze nie zaobserwowalam przebarwien na jej 4 zabkach.
  Pozdrawiam
  Renia

  #141610

  Anonim

  Re: Zęby – pytanko

  Moj mały też bierze hemofer dosyc długo bo 4 miesiące i jeszcze nie ma przebarwień , ale pytałam się pediatry bo nie chciałabym aby maluszek miał problemy z ząbkami i poinformowano mnie że osad który pojawia się na ząbkach sam zniknie kwestia czasu i żeby się nie martwić , ale tak sobie myślę może to zależy troszkę od dawki jaką dzieci biorą? a mój maluszek ma 11 miesięcy to chyba za wcześnie aby myć mu ząbki szczoteczką , jak myślisz? Pozdrawiam Ania.

  #141611

  renia

  Re: Zęby – pytanko

  Ania ma 10 miesiecy i 4 zabki. Zawsze przed snem staram sie je przetrzec mokra pieluszka tetrowa. Maluch strasznie tego nie lubi. Pozdrawiam Renia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close