zelazomania

ja po pierwszej wizycie dostalam recepte na witaminki i zelazo- profilaktycznie. z badan mam poziom zelaza w normie, ale lekarka kazala mi zazywac zelazo (na przyszlosc).
jak to jest, czy rzeczywiscie musze go brac? przeciez w tych witaminach juz jest go troszke??? poradzcie 😉

7 odpowiedzi na pytanie: zelazomania

bea-kas2002-09-16 21:43:17

Re: zelazomania

Niektórzy lekarze przepisują żelazo z przyzwyczajenia.
A ile masz hemoglobiny i czerwonych???
I w którym jestes tygodniu??

zulu2002-09-17 05:23:46

Re: zelazomania

ja również dostałam żelazo pomimo dobrych a można powiedziać bardzodobrych wyników.Nie wtykupiłam .Zazywam tylko materne- po konsultacji z innym lekarzem.

tao2002-09-17 06:16:27

Re: zelazomania

prawdopodobnie dlatego, że zakładają duże prawdopodobieństwo anemii w późniejszym okresie. W drugim trymestrze, zdaje się, dziecko zaczyna pobierać z organizmu matki duże ilości tego pierwiastka (a może Ty już jesteś bardziej zaawansowaną ciężarówką). Wtedy prawie każda kobieta w ciąży ma niedobór, chociaż lekarz raczej powinien kierować się wynikiem Twoich badań, a nie ogólną tendencją…
W każdym razie żelazo dodatkowe Ci nie zaszkodzi.

Tao

kosia2002-09-17 07:08:49

Re: zelazomania

Jestem w 25 tygodniu. Lekarz zapisal mi zalezo bo jak powiedzial na tym etapie ciazy bardzo czesto wystepuje rozrzedzenie krwi, anemia. Wiec biore profilaktycznie…

Pozdrawiam,

kosia

wasia2002-09-17 09:33:51

Re: zelazomania

Ja bym brała profilaktycznie, bo niby za wcześnie, ale w 13 tyg. dorobiłam się takiej anemii, że potrafiłam tylko leżeć w łóżku i nic nie robić, nie miałam apetytu, mdlałam etc. Okazało się, że hgb poniżej 10. Teraz ciągle biorę żelazo i jakoś lepiej mi jest, choć hgb tylko 10.6. Warto brać profilaktycznie.
Asia i 21 tyg. dzidzia

rene2002-09-17 16:19:53

Re: zelazomania

ja też dostałam żelazo profilaktycznie i nie czułam się po nim najlepiej – ale dla maluch bardzo ważna jest dobra krew i ono sobie wyciągnie to co najlepsze, bo nasz organizm najpierw odżywia nasz mózg, a później dziecko, a na końcu nas, a w krwi przenosi przenosi wszystkie niezbędne składniki – to przeważa warto brać, także dlatego, że mamy go tak mało w jedzeniu (pijąc herbatę utrudniamy też jego wchłanianie). …..
Już kiedyś wypowiadałam się na forum : po co mamy narażać się na niedobory powodujące anemię, wypadanie włosów, psucie zębów, krwawienie dziąseł?
A nadmiar żelaza organizm wydala – to ważne

Ja biorę sorbifer polecają brać go pół godz przed posiłkiem – zawsze było mi niedobrze i nie mogłam już nic jeść – jak biorę na 5 min przed popijając sokiem, a później jem mussli z sokiem to nic mi nie dolega, a do tego nie mam problemów z zaparciami, które może powodować żelazo (a o tym nie piszą, ale żelazo powoduje zabarwienie k… na czarno)
to tyle
pozdrawiam

Rene i maluch który się pojawi 7.10.

Znasz odpowiedź na pytanie: zelazomania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
kiedy zacząć dokarmiać malucha
Hej, Mój synek właśnie skończył 3 miesiące. Od kilku dni zaczął częściej domagać się cyca. W nocy jadł co 3, 4 godziny, teraz karmię go co 2 (tak, jak na początku).
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Proszę o radęczy zmieniać lekarza?
Witam po raz kolejny, wczoraj dopytywałem się o wszystko co dotyczy "łożyska nisko schodzącego" - z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ciepłe słowa - jednak wczoraj popołudniu lekarz prowadzący
Czytaj dalej