Zlecenie a macierzyński

mam pytanko. Jak ktoś pracuje na umowe zlecenie, to może dobrowolnie opłacać składki chorobowe. Czy jak uda mi się wreszcie urodzić maleństwo, to będę mogła iść na macierzyński i czy jakiś zasiłek by mi przysługiwał (bo przecież zarabiać nie będę). O ile się orientuję, to ewentualne zsiłki przysługują tylko wtedy, jak się płaci chorobowe. Pytam, bo na razie chorobowego nie płacę, ale myśląc o przyszłosci, moze warto?

http://www2.fertilityfriend.com/home/bronia

2 odpowiedzi na pytanie: Zlecenie a macierzyński

aniaos Dodane ponad rok temu,

Re: Zlecenie a macierzyński

najlepiej bedzie, jak zadzwonisz do zusu… przepisy sie wciaz zmieniaja i tam udziela tobie najswiezszych informacji. od lutego tego roku na przyklad zupelnie zmienily sie zasady obliczania zasilku chorobowego – przynajmniej dla osob, ktore same placa za siebie skladki.

pozdrawiam

kassma Dodane ponad rok temu,

Re: Zlecenie a macierzyński

Powinnaś dostać zasiłek macierzyński jeśli będziesz płacić skł. chorobowe, sposób naliczania zasiłku zmienił się w lutym 2005 więc również radzę zapytać w ZUSie. Obliczysz sobie wtedy ile dostałabyś zasiłku macierzyńskiego przy zadeklarowanej podstawie wymiaru składki i porównasz z wysokością wnoszonych co miesiąc składek (czy warto).

KASIA i TYMEK 29.04.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Zlecenie a macierzyński?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Butelkę Haberman'a
Urodziłam niedawno drugie dziecko. Oczywiście mam zamiar, tak jak pierwsze, karmić je jak najdłużej piersią. Ale pamiętam ile to wyrzeczeń - zero wyjść! To jest bardzo niefajne być aż tak
Czytaj dalej
Odradzam
Balsam oliwkowy NIVEA Baby
Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie maluchy będzie uczulał, ale chciałam podkreślić, że kosmetyk przeznaczony od pierwszych dni życia nie koniecznie musi posiadać w sobie takie rewelacyjne dodatki jak olejek
Czytaj dalej