Zlecenie a macierzyński

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #65926

  jaga

  mam pytanko. Jak ktoś pracuje na umowe zlecenie, to może dobrowolnie opłacać składki chorobowe. Czy jak uda mi się wreszcie urodzić maleństwo, to będę mogła iść na macierzyński i czy jakiś zasiłek by mi przysługiwał (bo przecież zarabiać nie będę). O ile się orientuję, to ewentualne zsiłki przysługują tylko wtedy, jak się płaci chorobowe. Pytam, bo na razie chorobowego nie płacę, ale myśląc o przyszłosci, moze warto?

  http://www2.fertilityfriend.com/home/bronia

  #839743

  aniaos

  Re: Zlecenie a macierzyński

  najlepiej bedzie, jak zadzwonisz do zusu… przepisy sie wciaz zmieniaja i tam udziela tobie najswiezszych informacji. od lutego tego roku na przyklad zupelnie zmienily sie zasady obliczania zasilku chorobowego – przynajmniej dla osob, ktore same placa za siebie skladki.

  pozdrawiam  #839744

  kassma

  Re: Zlecenie a macierzyński

  Powinnaś dostać zasiłek macierzyński jeśli będziesz płacić skł. chorobowe, sposób naliczania zasiłku zmienił się w lutym 2005 więc również radzę zapytać w ZUSie. Obliczysz sobie wtedy ile dostałabyś zasiłku macierzyńskiego przy zadeklarowanej podstawie wymiaru składki i porównasz z wysokością wnoszonych co miesiąc składek (czy warto).

  KASIA i TYMEK 29.04.2004

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close