Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #50895

  pikpok

  Dziewczyny. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji do tej, którą opiszę?

  Mieszkamy w mieszkaniu własnościowym, którego administratorem był do tej pory ADM, teraz zarządca budynków ma się zmienić (na prywatnego) jednak nie dla wszystkich a tylko dla tych, którzy wykupili mieszkania (w naszej klatce tylko my i sąsiadka obok). Ci którzy zajmują mieszkania komunalne nadal będą administrowani przez ADM. Na mój gust, ktoś chce się w łatwy sposób na nas dorobić (zważywszy ustawę o uwolnieniu czynszów, która niedługo wejdzie w życie) nie dając nam nic w zamian.

  Proszę jeżeli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii napiszcie. Jakie faktyczne konsekwencje przyniosła w waszym wypadku taka zmiana?

  Aga i Olo (11.01.2002)

  #654784

  kas

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  Przyznam, że troche tej sytuacji nie rozumiem. Jesli w Waszym bloku jest wiecej mieszkan wykupionych to powinniście mieć tzw. wspólnote mieszkańców i na walnych zebraniach decydować o wszystkich ważniejszych sprawach takich jakimi jest np. zmiana administratora. Czy Wy podjęliście taka decyzję?

  Niestety nie mogę Ci pomóc w kwestii zmiany administratora, bo my nie zmienialiśmy. Zmienialismy tylko gospodarza bloku

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)  #654785

  pikpok

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  Właśnie, pewnie coś takiego zostało powołane do życia na zebraniu, na którym nie mogliśmy z mężem być. Byłam zdenerwowana, tym że nie mogę brać udziału w czymś co będzie miało ogromny wpływ na moje życie. Chciałam mieć choć przybliżony obraz tego co się właściwie dzieje… co się będzie działo. Teraz po rozmowie z sąsiadami, którzy byli na zebraniu już nie mam takich rozterek .

  Aga i Olo (11.01.2002)

  #654786

  kas

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywacia

  My też w tym roku nie mogliśmy być na zebraniu (akurat wszyscy chorowaliśmy). Jak dotąd zmiany na lepsze. Mamy nowe domofony 🙂
  POwodzenia z nowym administratorem

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #654787

  ewa250

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  Moze cosik pomoge, bo kiedys sie tym zajmowalam ;))
  Po pierwsze uwolnienie czynszow nie powinno miec z Wami nic wspolnego , bo jestescie wlascoiccielami a nie najemcami i placicie zaliczke na poczet utrzymania nieruchomosci wspolnej a nie czynsz,
  Po drugie jesli bedzie wiecej wlascicieli mozecie na tym skorzystac i zrobic wszystko zeby Wam sie mieszkalo lepiej, czysciej, bedzie wszystko zadbane (chyba ze juz tak jest, ja niestety doswiadczenia mam inne bo u nas we Wrocku jest strasznie duzo zaniedbanych kamienic, az szkoda),
  Po trzecie sami wybieracie zarzadce, nooo wspolnie z Gmina ale jest taki jeden sposob zebyscie mieli „sprawiedliwy” wplyw na Wasza nieruchomosc (mysle tu caly czas o czesci wspolnej).

  Rozumiem ze w budynku jest tylko 3 wlascicieli: Wy, sasiadka i gmina, wiec zeby sprawiedliwie podejmowac decyzje (bo co to za sprawiedliwos jak udzialami procentowymi gmina Was zawsze przeglosuje), powinniscie zwolac zebranie w celu podpisania przed notariuszem uchwaly o sposobie glosowania „na zawsze” (czyli do odwolania rowniez przed notariuszem) w trybie jeden wlasciciel = jeden glos. To bedzie dla Was korzystniejsze jesli chodzi o wplyw na pomyslowosc gminy (a wiem jaka czasami jest pomyslowa ;))) ). Takie glosowanie mozna podjac rowniez zwykal uchwala na zwyklym zebraniu ale nalezy pamietac ze na kazdym zebraniu trzeba zglosic taki wniosek (kurcze, tylko nie pamietam czy tam nie trzeba konkretnych wysokosci udzialow procenotwych do zglaszania takiego wniosku ale to sprawdz w ustawie o wlasnosci lokali), bo inaczej bedzie sposob glosowania udzialem proentowym.

  Nie wiem czy nie namieszalam Ci za bardzo ale tak po krotce to wyglada. Jesli masz jakies konketne pytania to napisz, postaram sie odpowiedziec. A, i koniecznie zaopatrz sie w ustawe o wlasnosci lokali, z jej znajomosci nikt Was w trabe nie zrobi. powodzenia

  Ewa i roczny Jaś

  #654788

  Anonim

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  Ewa,
  orientujesz sie moze czy administracja (w moim przypadku poprzednio komunalna) przekazuje nowemu zarzadcy (teraz wspolnota mieszkaniowa, wybrany przez nia zarzadca) pieniadze z funduszu remontowego? moze metnie pisze, wiec podam konkret: od kwietnia 2003 r. mamy wspolnote i prywatnego zarzadce, do konca marca 2003 r. wplacalismy pieniadze na fudusz remontowy ‚zarzadzany’ przez admnistracje komunalna, czy pieniadze z tego funduszu, ktore nie zostaly wykrzystane przechodza pod skrzydla nowego zarzadcy? czy admnistracje komunalna ma obowiazek sie rozliczyc z remontow?
  dzieki

  pozdrawiaMY  #654789

  ewa250

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  jak najbardziej „stary” zarzadca musi sie rozliczyc i przekazac niewykorzystane srodki do dyspozycji „nowego”. Bo w praktyce wyglada to tak (a przynajmniej powinno) ze wspolnota ma osobne konto bankowe (wlasnie fundusz remontowy) na ktore wplywa ta czesc miesiecznych oplat ktora wspolnota ustalila jako comiesieczny wplyw na remonty, zarzadca natomiast ma tylko pelnomocnictwo do dysponowania kontem. Wiec tak naprawde zaden z zarzadcow nie ma fizycznie tych pieniedzy ma tylko mozliwosc dysponowania nimi i jesli chodzi o wyplaty to tylko na mocy uchwaly (do wysokosci w niej ustalonej na rzecz naglych remontow), zas na wyplate srodkow na konkretny zaplanowany remont musi miec uchwale ktora wspolnota podejmuje na ten konkretny remont.
  Ale sie napisalam, mam nadzieje tylko ze nie zamotalam za bardzo ;)))
  pozdrawiam

  Ewa i roczny Jaś

  #654790

  Anonim

  Re: Zmiana administracji osiedla z ADM na prywaciarza

  super
  dzieki serdeczne

  pozdrawiaMY

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close