Zmiana pracy a pożyczki z ZFSS i kasy zapomogowo- pożyczkowej…

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #93091

  neti

  Zastanawiam się nad zmianą pracy, ale nie wiem czy nie jestem uwiązana pożyczkami 🙁
  Mamy bardzo fajny system socjalny, można brać nisko oprocentowane pożyczki i ja mam takie. Wiadomo, że je będę dalej spłacać, ale nie oddam wszystkiego naraz. Szukam jakiś zarządzeń ale nic takiego nie znalazłam. To musi być uregulowane, ale nie mogę się nikogo zapytać bo zaraz wszyscy będą „trąbić”, że się zwalniam. A ja jeszcze nie zdecydowałam co zrobię.
  Może ktoś pracuje w firmie w której tez są tego typu pożyczki, albo wiecie więcej czy z tego powodu mogą mi np. nie podpisać karty obiegowej 🙁

  #1807219

  kantalupa

  w moim przypadku potrzebna byla pieczatka kasy zapomogowo-pozyczkowej na obiegowce
  wydaje mi sie, ze musisz zapytac u zrodla, bo mam wrazenie, ze takie sprawy reguluja wewnetrzne dokumenty
  tam, gdzie pracowalam, istaniala mozliwosc scedowania pozyczki na innego pracownika, ktory splacalby ja za ciebie do konca, nie bylo zas mozliwosci splacania nie bedac zatrudnionym (czyli po wygasnieciu umowy), automatycznie kasa pobierala kwote z ostatniego wynagrodzenia (ktos probowal sie z tym rozporzadzeniem klocic, ze niby kasa nie ma podstaw prawnych do zajmowania pensji, ale gdzies wyciagnieto jakis dokument, ktory trzeba podpisac przystepujac do kasy)  #1807220

  agusjot

  U mnie też tak było, że na obiegówce potrzebny był podpis pani z kasy. W przypadku odejścia na emeryturę można dalej spłacać, w przypadku zmiany pracy pozostając w resorcie MON ( bo tam pracowałam) też, ale poza resort już nie. Całość jest w regulaminie Kasy w każdym przedsiębiorstwie.

  #1807221

  punkcik

  U mnie zależy od układów, jak ktoś je ma, to może spłacać po odejściu z pracy, tak jak spłacał dotąd.

  #1807222

  neti

  U mnie pewnie też tak jest, że na obiegówce musiałabym mieć podpis z kasy 🙁
  Układy przypuszczam też u nas obowiązują 😉 ale ja nie jestem tak blisko 🙁
  Problemem jest nie tylko pożyczka z kasy (chociaż brałam ją niedawno) bo tam kwotę liczą wkład x 2, więc połowę już mam. U nas są jeszcze inne pozyczki z Funduszu Świadczeń Socjalnych, np. na mieszkanie. I tutaj są duże kwoty.
  Po regulamin nie pójdę, bo tutaj jest tak, że jak koleżanka zapytała w kadrach czy w ubezpieczeniu do czasu urodzenia dziecka jest okres karencji to jeszcze w ten sam dzień wszyscy się dowiedzieli, że jest oczywiście w ciąży, a nie jest 😉 Mogło by mi to zaszkodzić, bo jeszcze nie byłam na ostatniej rozmowie w nowej pracy i nie wiem czy zostanę czy nie.
  Mam trochę nadzieję, że będzie to kwestia do dogadania. Ale muszę chyba wziąć pod uwagę, że nie 🙁

  #1807223

  nadii

  Poproś regulamin nie mówiąc po co Ci. Masz prawo wglądu do niego zawsze. Zresztą możesz powiedzieć, że chcesz sprawdzić, czy można dobrać do istniejącej pożyczki jeszcze jedną, albo jak to jest przy wcześniejszej spłacie.
  U mnie w firmie jest tak, że po odejściu nadal ją spłacasz w ratach miesięcznych, jak do tej pory. U mojego W też tak samo. Szczerze, to nigdy nie spotkałam się z tym, żeby ktoś z moich znajomych musiał spłacić ją od razu w całości, po rezygnacji z pracy.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close