Zmiany skórne a mleko sztuczne

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #117443

  anulkam

  Mamy doświadczone pomóżcie- Młodszy 3 tyg. temu odstawił się od piersi. Będąc na piersi miał zmiany skórne na buzi, rączce i nóżce plus lekko szorstką skórę. Przy smarowaniu emolientami plus miejscowo co jakiś czas sterydami stan się poprawił. Alergolog i pediatra twierdzą, że nie ma potrzeby podawać mleka „na receptę”, dermatolog zostawiła decyzje dla pediatry choć twierdzi, że są to zmiany w kierunku atopii. Dzieciak „załapał” Bebilon, pije go ok 500 ml- powinien więcej, ale nie chce – stan skóry nie jest dużo gorszy, ale robi dość duże i brzydko pachnące kupy ze śluzem, ale bez wysiłku czy płaczu. Czy był na piersi czy na bebilonie śpi kiepsko. Potrafi budzić się co godzinę. Próbować podać mu bebilon ha, upierać się na pepti/nutramigenie, poczekać jeszcze? Starszy syn był na nutramigenie- zmiany na skórze plus epizod krwi w pieluszce przy piciu piersi.

  #5459819

  salsa-salsa

  mój na mm miał zielonkawe papkowate i śmierdzące kupy…

  co do śluzu u nas śluz pojawiał się gdy młody kilka dni z rzędu pił np.kakao,jadł mleczną czekoladę i jogurt…jeśli dostawał to czasami to śluzu nie było za to przy codziennym podawaniu produktów z mlekiem robił luźniejsze kupy z śluzem.Od listopada ma wycofane wszelkie mleka i śluzu od tej pory nie widziałam.
  Więc zastanów się nad mlekiem,tymbardziej że jego skóra negatywnie reaguje,u Nas tego nie było chyba że posmarowałam go jakimś kremem to odrazu miał wysypkę lub buźkę jak przy alergii

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close