Zmiany w karmieniu 10 miesiąc

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #44882

  karolka

  Zbliża się magiczny 10 miesiac życia mojej córy. Wiem, ze zanosi się na spore zmiany w karmieniu, może dojśc sporo nowych rzeczy, dwudaniowe obiadki, itd.

  Stąd moje pytanie: czy jeżeli Iza jest dzieckiem cycowym i zaczeła jeść inne rzeczy niż mleczko w połowie 6 miesiąca, to też mam jej te zmiany wprowadzac w 10 miesiącu czy raczej poczekac do 11-tego?
  Szczerze mówiąc, to jak ją obserwuję, to mam wrażenie, że ona potrzebuje jeszcze więcej kalorii niż zjada. Np. po zjedzeniu nawet 250 g zupki popitej mlekiem ok. 15.30 o 18.00 wyglada na głodną. Jak daję jej tylko cycusia, to mam wrażenie, ze starcza jej moze na godzinę ta przekąska…

  Karolka i Izabelka 01.08.03

  #584036

  ellenka25

  Re: Zmiany w karmieniu 10 miesiąc

  mysle ze śmiało mozesz próbować nowych potraw, nie ma co sie sztywno trzymać zaleceń, oczywiscie wszystko z umiarem i z obserwacją czy nic się nie dzieje, ale jeśli sama widzisz ze cyc jej nie wystarczy, nadodatek jeśli rwie sie do dorosłego jedzenia to nie ma co czekać, trzeba utrafić w moment, bo potem moze być trudno wprowdzić nowości
  powodzenie i pozdrawiam

  Ola z Natalią- 2.06.2003  #584037

  sosenka

  Re: Zmiany w karmieniu 10 miesiąc

  Ja wprowadziłam nowe pokarmy też polowie 6 miesiąca mimo, że pokarmu w piersiach miałam dużo. Kacper entuzjastycznie przyjął wszelkie nowości. Nie trzymam się książkowych zaleceń. Synek coraz dostaję jakiś nowy kąsek i jest z tego powodu bardzo zadowolony. Nic złego się nie dzieje (mam na mysli wysypki, wymioty). W rezultacie Kacperek je juz dużo różnych pokarmów – prawie wszystko. Jesli Twoje Słoneczko ma ochotę na urozmaicenie to nie hamuj jej, podawaj nowości i obserwuj reakcje. Późniejsza raptowna “rewolucja” pokarmowa może wywołać “rewolucję” żołądkową.
  Pozdrawiamy

  Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close