Znieczulenie zęba

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #32970

  kasienka

  Witam serdecznie wszystkie mamuśki. Od dłuższego czasu czytam forum i wreszcie się zdecydowałam, żeby „zagadać”:). Bardzo się cieszę, że jest takie miejsce gdzie można zasięgnąć porady i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ale do rzeczy…… Jestem w 24 tygodniu ciąży i od tygodnia męczę się z bólem zęba, a raczej resztkami z jego pozostałości i korzeniem. Moja dentystka wymyśla wszystko, żeby mi go w czasie ciąży nie wyrywa, ale ja już mam dosyć nie przestaje boleć. Czy któraś z was miałą podobny problem i wie może jakie znieczulenie jest najmniej szkodliwe w ciąży? Mam już dość cierpienia i zdecyduję się chyba na wyrwanie. Pomóżcie!!! Pozdrawiam

  Kasieńka

  #435398

  maxia

  Re: Znieczulenie zęba

  Cześć !
  Moja pani Dentystka podała mi 3 rodzaje znieczulenia i poprosiła ,abym zapytała lekarza prowadzącego ciążę który wybiera. Ważne jest aby środek był bez Noradrenaliny.
  Wtedy jest zupełnie nieszkodliwy.
  Pozdrawiam i życzę mało bólu.
  Maxia  #435399

  talita

  Re: Znieczulenie zęba

  Koniecznie musisz coś zrobić z tym zębem. O wiele groźniejsze dla Ciebie i Maluszka jest zostawienie chorego zęba ze względu na możliwe zakażenie i tego typu paskudztwa. To przesąd, że nie można wyrywać czy leczyć zębów w ciąży (Rozmawiałam z dentystą- chirurgiem). Najwieksze zastrzeżenia są w pierwszym trymestrze, a to masz już za sobą. Nie wiem, jakie środki, ale znieczulenie miejscowe nie szkodzi. Możesz zapytać innego dentysty, skoro Twój ma jakieś opory. Moja dentystka ostatnio do borowania chciała znieczulać, żebym się nie denerwowała .

  Życzę, żeby jak najszybciej było po wszystkim,

  Magda z Groszkiem (~24/03/2004)

  #435400

  skate130

  Re: Znieczulenie zęba

  Moj lekarz zalecil mi znieczulenie lidokainą jako najlepsze w ciazy i takie stosuje od I trymestru :))))

  skate i maleńki człowieczek czerwcowy (15 czerwca 04)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close