znowu o ruchach

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #16379

  lunea

  Od kilku dni czuję wewnątrz brzuszka takie jakby „bąbelki”. Tak jakby bąbelek się napełniał powietrzem, a potem znikał. Nie jest to bolesne, a wrecz miłe, delikatne uczucie. I tak zastanawiam się czy to może być dzidzia dająca o sobie znać? Pytam Was, bo nie chcę jej znowu pomylić z ruchami jelit 🙂 No i dodam, ze jestem na początku 20 tyg. Dziękuję z góry za odpowiedzi!

  Pozdrawiam was wszystkie serdecznie!

  lunea i dzidzia (30.09)

  #236645

  dorek

  Re: znowu o ruchach

  Przyłączam się do Twojego pytania – choć tak naprawdę to trudno być pewnym w tej kwestii. Ja takie babelki czuję juz jakiś czas i też ciągle się zastanawiam jak odróżnić ruchy maleństw (bo u mnie dwa!) od jelit. Mam „patent”, że przykładam rękę zdecydowanie powyżej dna macicy i jeżeli nic nie czuję to pewnie bąbelek pochodzi o maluszka. Poza tym wydaje mi się, że te jelitowe są drobniejsze, a te o które nam chodzi to taki duże, pękające bańki.
  Ciągle czekam na jakiegos porządnego kopniaczka, ale lekarze kazali mi się uzbroić w cierpliwość do 20-21 tygodnia. W czarek mam USG to chociaz może zobaczę, że kopią :-))

  pozdrawiam
  Dorota i dwa maleństwa (28/09)  #236646

  lunea

  Re: znowu o ruchach

  Dokładnie tak! To są takie raczej spore „bańki” 🙂 Zazwyczaj czuję je gdy leżę. Ale śmiesznie, dzidzia w środku szaleje, a my się zastanawiamy czy to jest TO! 🙂 Gdyby tylko nasze dzidzie o tym wiedziały 🙂 hihi A na swoją mogłam sobie popatrzeć w miniony czwartek; wszystko jest w porządku no i prawdopodobnie jest to chłopak 🙂
  Życzę kopniaczków 🙂

  lunea i dzidzia (30.09)

  #236647

  ada77

  Dziewczyny-to pierwsze ruchy!!!Gratulacje!!!

  Ręczę Wam, że to pierwsze ruchy, które ja odczuwałam dokładnie tak i to właśnie te bąbelki przekształciły się potem w regularne „dotyki” a potem kopniaczki. Sama oczywiście tez na samym początku nie miałam pojęcia czy to własnie ruchy, ale z czasem juz nie miałam wątpliwości, bo coraz częściej z tym bąbelkiem przychodziło drgnięcie, wyraźny ruch. Tak więc GRATULUJĘ, zapiszcie gdzieś datę bąbelków, bo to podobno istotne ( lekarz często pyta o datę pierwszych ruchów). Zgadzam się, to cudowne uczucie, nigdy go nie zapomnę. Pozdrowionka dziewczyny. No to macie pierwszy kontakt z Dzidzią!!!
  ada77 i miki-01.06

  #236648

  magdzik

  TO RUCHY!!!!!

  Oczywiście, ze są to ruchy! Ja sama nie czuje nic więcej jak tylko babelki, choć dzisiaj rano, jak leżałam na prawym boczkui, to mały chyba jakąś konczynkę mi prezentował waląc mi w brzucho.
  Te babelki różnią się od ruchów jelit tym, że czuje się je jakby płycej, z przodu brzuszka. Jeśli są w równych i rytmicznych odstępach, to znaczy, że jest to czkawka!!!
  życzę miłego nad- czy pod- słuchiwania!!!!

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i chyba Albercik (7.09.03)

  #236649

  renta111

  Re: znowu o ruchach

  Tak na początku odczuwa się ruchy.
  Pozdrowienia,
  Renata i ..22.10  #236650

  monia27

  Re: znowu o ruchach

  To pewnie to, ja tez mialam takie uczucie i nie bylam go pewna ,na poczatku 20 tygodnia zaczelam czuc to wyrazniej a od dwuch tygodni to juz nie mam zadnych watpliwoci dzieciaczek kopie niezmordowanie

  Monia i chlopaczek (30.08.03)

  #236651

  koyaga

  Re: znowu o ruchach

  To zdecydowanie ruchy. Zapamiętaj datę pierwszych wyczuwalnych ruchów i podaj ją doktorkowi. Teraz będziesz czuła coraz silniejsze kopniaczki i częste ruchy. Największa aktywnośc dziecka występuje w okresie od 24 do 28 tyg. ciąży, także teraz już „z górki”…

  Pozdrawiamy,
  Aga i Niunia – 15.08.’03.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close