ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #69126

  maggii

  Dziś u mojej 4,5 miesiecznej córci zauważyłam żółtą wydzielinę na pieluszce, tak jakby jakis śluz … Tyle się naczytałam o zakażeniu dróg moczowych że zaczynam się martwić:( Zmierzyłam temperature w odbycie – 37,1 – to dobra czy troche podniesiona temperatura ?? Poradźcie co to może być ??!!

  #887399

  mamaala

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  temperatura dobra, ale prz zakażeniu nie zawsze jest temperatura… skonsultuj się z pediatrą, pewnie zaleci kontrolne badanie moczu

  a może to np. tylko zebrany w „kupkę” Linomag??

  Aga i Ala (10.02.2003)  #887400

  beasia

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  teperatura jesi ksiażkowa (od temperatury w pupie odejmujesz 0,5 stp.), co dow wydzieliny, to jeśli masz jakieś wątpliwości to idź dolekarza. czy ta wydzielina jest w każdej pieluszce?

  Anulka 08.06.2004

  #887401

  agnes76

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  Moja córcia miała taki śluz kilka razy czasem na każdej pieluszce, czasem na co którejś, bywał żółty lub zielonkawo-żółty. Szczególnie gdy miała jakiś wysiłek, dużo płakała (mamy rehabilitację). Kiedy miała pierwszy raz ten śluz pediatra powiedziała, że może wydaostaje się gdzieś z pochwy, taka tam pozostałość z życia płodowego, ale ona miała tę wydzielinę dosyć długo. Tak sie złożyło że miała w między czasie szczepienie i zaczęła gorączkować. Bardzo gorączkować. U nas ta wydzielina świadczyła o początku bardzo poważnej infekcji pęcherza. Okazało się, że była to ropa. Do dziś nie mogę sobie wybaczyć że przy pierwszych objawach nie zrobiłam badania moczu. Mała wkońcu dostała wysokiej gorączki i okropnych bóli w podbrzuszu, kopała nóżkami i bardzo płakała. Idź do lekarza najwyżej okaże się że to nic poważnego ale idź i nie dopuść by coś się z tego narobiło. Nie chcę Cię straszyć ale ciągle nie mogę sobie wybaczyć tego co zaniedbałam. Postaraj sie jeszcze poobserwować jak siusia, czy mocz jest czysty czy ten śluż wylatuje razem z moczem. U nas mocz był z mętnymi pasmami. Pozdrawiam i gdybyś miała jakieś pytania to wal jak w dym.
  Aga, Dawidek i Natalka

  #887402

  maggii

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  Byłam dziś z Julką u lekarza i wyobraź sobie że powiedziała że wygląda jej to na grzybicę !!:( Aż wstyd 🙂 Jej zdaniem narazie badanie moczu jest bez sensu bo bakterie na pewno są i badanie dopiero po zakonczeniu leczenia. Muszę ją częściej wietrzyć;) i wstrzykiwać Nestatynę. Z jednej strony cieszę się że to grzybica ale z drugiej strony nie jestem pewna, czy to to. Zadzwoniłam jeszcze do innego pediatry (moja ciocia) – potwierdziła ze grzybica może być, ale żebym i sama w piątek (po kilku dniach leczenia) zrobiła jednak badanie moczu, żeby mieć pewność.Jak myslisz ?? Nigdzie nie czytalam o grzybicy …

  #887403

  agnes76

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  O rany gdzie ty masz jej wstrzykiwać tą nystatynę? Ja o grzybicy słyszałam ale mi nefrolog powiedziała że zdarza się ale w fałdkach wokół siuśki a nie w bezpośrednich okolicach cewki mochowej i ja smaruję moją natalkę Clotrimazolem a w bezpośredniej okolicy cewki moczowej maścią Gentamycynową ponieważ moja mała ma bakterie w cewce. A badanie moczu to ja na twoim miejscu zrobiłabym w pierwszej kolejności ponieważ jeśli bakterie są to trzeba wiedzieć jakie i w jakim stężeniu aby wiedziueć jak leczyć. Musi być zrobiony antybiogram aby odpowiednio dobrać antybiotyk. Wtedy też może pojawić się grzybica po leczeniu antybiotykiem. Więc znowy będzie nystatyna a ona też jest antybiotykiem do walki z grzybicą.
  Pozdrawiam i napisz jak zrobisz badanie moczu, mam nadzieję że posiew będzie jałowy.
  Aga  #887404

  maggii

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  Przepisała mi Nystatynę w zawiesinie i pipetką po prostu mam polewać … Temperatury nadal nie ma. Mocz czysty – w trakcie wietrzenia zrobiła siusiu:) Nie wiem czy to mozliwe ale chyba widzę już małą poprawę … A badanie moczu oczywiście zrobię 🙂 Myslisz jednak że to zapalenie dróg moczowych ?? Co byś zrobiła ?? Dzięki wielkie:)

  #887405

  maggii

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  Badanie moczu jest ok:) Strasznie się cieszę że to nie to co myślałam …

  #887406

  agnes76

  Re: ŻÓŁTA WYDZIELINA !!:(

  To super i oby tak dalej, widać że i grzybica może się pojawić u takiego maluszka.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close