Żółty tydzień

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #14400

  z-kasia1

  Cześć dziewczyny,

  Może któraś z Was będzie zainteresowana szczepieniem przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B?

  Właśnie od poniedziałku, w całej Polsce rusza akcja promocyjna na te szczepienia.

  Nie wiem czy wiecie, że takie szczepienie składa sie z 3 dawek skojarzeniowych. Podawana jest w cyklach: 0-1-6.

  Na stronie, która Wam podam są adresy, telefony do punktów szczepień. Trzeba zadzwonić i dowiedzieć się czy dany punkt szczepi jednocześnie na te dwa typy wzw i jaka jest cena. Ja dzwoniłam i dowiedziałam się, że łącznie A i B kosztuje 95,00 zł (z obsługą) za 1 raz. Niestety, w moim mieście nie ma chętnych na A i B razem (głwnie zainteresowni sa ludzie B) więc pozostaje mi zakupic w aptece szczepionkę na A (tak tez można).

  Tetrminy szczepień:
  1) 31 marca – 5 kwietnia
  2) 5 – 10 maj
  3) 6 -11 październik

  Pozdrawiam,

  Kasia

  #214914

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Tak, też nauczona przykrym doświadczeniem znajomej, postanowiłam się zaszczepić. W końcu podczas każdego zabiegu u lekarza, u kosmetyczki, kiedy w grę wchodzi krew można się zarazić. A po co…
  Więc teraz postaram sie załatwić sprawę szczepień po promocyjnej cenie. Polecam naprawdę.
  Serdecznie pozdrawiam
  IKa  #214915

  z-kasia1

  Re: Żółty tydzień

  Ikkunia ja też idę na to szczepienie. Mam nadzieje, że będę mogła od wakacji zacząć starania więc …. niestety jedno szczepienie odpadnie – słyszałam, że dwa razy juz dają dobre efekty. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze ….
  Wiesz.., że to szczepienie trzeba powtarzać 3 razy???? !!!
  Pozdrawiam,

  Kasia

  #214916

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Tak pytałam się swojego lekarza – wystarczą dwa – powtórka jest w maju i już po dwóch tygodniach od szczepienie w maju masz odporność. Trzecią zaszczepimy się późnie Ja też staram się od wakacji. No chyba, że na wykonywanych przeze mnie badaniach wyjdzie, że coś jest nie tak i nie zdążę nic z tym zrobić. Jestem już po badaniach przeciwciał antyfofolipidowych, toksoplazmozie, chlamydii. Obecnie oddałam krew na pierwsze hormonki i inne choroby odzwierzęce. Przede mną więcej hormonków i jutro prawdopodobnie idziemy z mężem badać kariotyp. Przerażeni jesteśmy jak nie wiem co… miesiąc przed nami niepewności..
  Chcę ze swojej strony zrobić wszystko by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie i maleństwu – aby stwierdzenie do trzech razy sztuka było w naszym wypadku prawdziwe..
  Pozdrawiam serdecznie
  Ika

  #214917

  z-kasia1

  Re: Żółty tydzień

  Ika, z całego serca życzę Wam by badania wyszły ok. Ja jak napisałam – zobacze jak wszystko sie ułozy ale na szczepienie idę:)
  Pozdrawiam,

  Kasia

  #214918

  kasiafl

  Re: Żółty tydzień

  Cześć dziewczyny !!

  Tak sobie myślę o tym szczepieniu, ale pół roku to dla mnie mnóstwo czasu a ja jestem „starająca się”. Czy można szczepić się (druga dawka) będąc już w ciąży?….. A może są jakieś „szybsze” dawki np. w miesiąc wziąć wszystkie trzy?
  Niewiem co mam robić, ale jeśli mam czekać te pół roku to raczej sobie odpuszczę szczepienie…..

  K.  #214919

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Żeby być odporną wystarczy, że weźmiesz już dwie dawki. Druga dawka w maju. Więc przynajmniej do połowy maja musiałabyś się powstrzymć od starań. Najlepiej rozważ wszystkie za i przeciw i podejmij taką decyzję, jaka wyda Ci siesłuszna.
  Pozdrawiam cieplutko
  Ika

  #214920

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Dziękuję bardzo
  I ja również trzymam kciuki za Twoje szczęsliwe zakończenie pobytu w tym kaciku
  pozdrawiam cieplutko
  Ika

  #214921

  z-kasia1

  Re: Żółty tydzień

  Kasiu,
  ja postaram się dowiedzieć czy można się szczepić w ciąży ew. na ile przed ciążą. Z tego co wiem to raczej się nie szczepi ciężarnych (na wzw A i B) ale badań jako takich nie ma przeprowadzonych (lepiej nie ryzykować).
  Wiem, że szczepienie na różyczkę nie może być wykonywane przed ciążą i w czasie ciąży (chyba na 3 miesiące przed ciążą mozna się szczepić – ale nie jestem pewna). Pozdrawiam

  P.S. Ika, dzięki 🙂

  Kasia

  #214922

  lidus

  Re: Żółty tydzień

  Po pięciu latach od ostatniej szczepionki podaję się jeszcze utrwalającą dawkę . Niekturzy lekarze sugeruja takie przypominajace szczepienia co 5 lat  #214923

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Cóż, jestem po pierwszym szczepieniu na A i B. Dowiedziałam się, że dobrze jest powtórzyć szczepionke przynajmniej za miesiąc. W ciąży i połogu kobiet się nie szczepi. Natomniast w przypadku jesli bedziemy w ciąży w październiku ( wtedy przypada trzecia szczepionka) to wtedy się już jej nie robi, ale w ciągu trzech lat nalezy wykonać szczepienie przypominające. Zabezpieczonym przez ten czas już się jest. Jesli macie inne informacje podzielcie się nimi
  pozdrawiam cieplutko
  Ika

  #214924

  z-kasia1

  Re: Żółty tydzień

  Ika, ja dzis wieczorem postaram się załatwic szczepienie – jak się wyrobię do przychodni oczywiście (a jak nie dziś to jutro rano).
  Ika, czy pytałas sie może na ile tygodni przed szczepionką nie powinno się zachodzić w ciążę? Czy wiesz może jakie sa (jeśli są) przeciwskazania???
  Pozdrawiam,

  Kasia  #214925

  ika

  Re: Żółty tydzień

  Widzisz nie jestem pewna, więc wolałabym tę sprawę skonsultować z innymi. Ale gdy w piątek pytałam o to mojej ginekolog, to powiedziała, że na 6 tygodni powinniśmy się powstrzymać od starań. W tej sytuacji policzyłam sobie, że w grę wchodzi szczepinie w maju i dwa tygodnie odsapki.
  Ale jak piszę nie jestem pewna. Czuje się jednak dość bezpiecznie, bo i tak mielismy zamiar zacząć starania tego lata… wię c naszym przypadku przerwa i tak będzie..
  Ech szkoda, że nie spytałam..
  pozdrawiam
  ika

  #214926

  z-kasia1

  Re: Do Ikkuni

  Dominika, dotarłam wczoraj na to szczepienie ale nie zaszczepiłam się bo… okazało się (na szczęście), że szczepią także na A (pani w rejestracji jak dzwoniłam pomyliła się). Jutro rano jestem na szczepieniu: koszt A i B wyniesie mnie 95,00 zł (sama wzw B – kosztuje u mnie 35 zł; z tego co ustaliłam na miejscu koszt w aptece tych obu szczepionek jest bardzo wysoki: sama szczepionka wzw A dochodzi do 120,00 zł). Cieszę sie, że tak wyszło bo ta A (a właściwie jej brak) troche mnie zmartwiła.
  Pozdrawiam,

  Kasia

  #214927

  ika

  Re: Do Ikkuni

  Szczepionką typu A szczepi się tylko dwa razy. Pierwsza rata teraz , druga w październiku. Nie wiem jak to zrobią z tym kombajnem ( A+ B ), bo w książeczce mam miejsce na wszystkie trzy. Cóż, miło by było gdyby trzeba było ten koszt ( u mnie 92 zł) zapłacić tylko dwa razy ( a może tylko raz jesli się powiedzie z ciążowymi palnami ) no i raz w maju z samo z B… Teraz po uważnym poczytaniu książeczki o zaszczepieniu żałuję,że nie zadałam tego pytania na miejscu…
  ale jeszcze postaram się uzyskac te informacje
  Bedzie dobrze, pozdrawiam
  ika

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close