Zwolnienie w ciąży

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #72381

  marta2004

  Od kiedy najwcześniej mogłabym iść na zwolnienie w ciąży? Kiedy ją lekarz może „potwierdzić”? I jakie badanie jest uważane za miarodajne?

  #940626

  agakuba

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Co do L-4, to wszystko zależy od lekarza. Pierwszą ciążę prawie całą przesiedziałam na zwolnieniu. Nie miałam z tym najmniejszego problemu. Co do potwierdzenia ciąży, to najbardziej miarodajne jest USG. Ja trafiłam do lekarza jak byłam na pograniczu 5/6 tc licząc od OM. Na USG ciążą była widoczna ale nie mozna było jeszcze stwierdzić czy bije serduszko. To idę sprawdzić dopiero jutro. Jestem teraz na początku 8 tc.

  Agnieszka z Emilką (14.08.2003)  #940627

  pasiasta

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Mi gin powiedział, że ciążę może potwierdzic po badaniu usg jak zobaczy serduszko, u mnie to był 6tc i od tego momentu byłam na L4 – ale to na prawdę zależy od gina.

  Dorota 08.08.04

  #940628

  joanna24

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Witam.Ja byłam na poczatku 5 tc według USG.Od razu dostałam zwolnienie lekarskie.Nie miałam z tym żadnego problemu.Teraz lekarze bardziej „dbają” o kobiety w ciąży niż kiedyś.Zresztą kiedyś pracodawcy też inaczej do tego podchodzili.A teraz…szkoda gadać.Mimo ,iż nie można zwalniać kobiet w ciąży od praktycznie pierwszego dnia ciąży to niestety są wyjątki.Tak jak było u mnie.W środę powiedziałam o ciąży a w poniedziałek dostałam wypowiedzenie z powodu „nieprzydatności na stanowisku pracy”.Pozdrawiam

  #940629

  ivoonna

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Ja na początku ciąży trafiłam do szpitala z podejrzeniemciąży pozamacicznej ale wszystko okazało się ok. Przy wypisie spytałam lekarza czy powinnam iść na zwolnienie; dodam że na wiosnę straciłam pierwszą ciąże w 6 tygodniu, powiedziałam mu też że jestem archeologiem pracuję w terenie i do pracy często wychodzę o 6 rano a wracam o 18 czy 20, dziennie potrafiłam robić nawet 200 km pociągami i autobusami dojeżdżając na stanowisko, no a w pracy cały czas na dworze i na nogach, ale to wszystko lekarzy w szpitalu nie przekonało dali mi tylko parę dni na uspokojenie a potem powiedzieli że mogę wrócić do pracy. Ale jak po paru dniach wróciłam z krwawieniem to już nie było więcej problemów ze zwolnieniem. Ty też powinnaś się o nie postarać jeśli twoja praca może w jakikolwiek sposób zagrozić dziecku. Zresztą w pierwszych trzech miesiącach kobieta jest bardzo zmęczona i chociażby z tego powodu należy jej się możliwość odpoczynku. Mnie teraz rozpiera energia i z chęcią wróciłabym do pracy ale nie chcę zaszkodzić dzidzi..

  Iwona i marcowa dzidzia

  #940630

  pasiasta

  Re: Zwolnienie w ciąży

  No i co z tym dalej zrobiłaś??? Przecież to skandal!!!

  Dorota 08.08.04  #940631

  agakuba

  Re: Zwolnienie w ciąży

  W odpowiedzi na:


  W środę powiedziałam o ciąży a w poniedziałek dostałam wypowiedzenie z powodu „nieprzydatności na stanowisku pracy”.


  I tak to zostawiłaś?
  A dałaś im wcześniej zaświadczenie o ciąży?

  Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

  #940632

  marta2004

  Re: Zwolnienie w ciąży

  aaa to …. nie będę komentować. Mnie też straszą, że mi umowy nie przedłużą.

  #940633

  marta2004

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Zdaję sobie z teog sprawę, że zwolnienie trzeba w mojej sytuacji brać, chociaż nie wiem, czy wtedy będzie do czego wracać… ale, jedna dziewczyna w poradni powiedziała „może się trafi lepsza praca?”

  #940634

  marta2004

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Bardzo mi zależy na zwolnieniu od początku ciąży, bo pracuje w polach anten, które niby mają papiery, że są nieszkodliwe… Nie chcę czekać 6 czy 8 tygodni, bo obawiam się o skutki tego… Chciaĸabym odracu po pozytywnym teście 🙁

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close