Zwolnienie w ciąży

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #7804

  Anonim

  Planowałam wziąć zwolnienie na prawie cały 3 trymestr ciąży, ale słyszałam, że ginekolog nie może dać zwolnienia na miesiąc przed terminem porodu. Czyli na dwa m-ce dostanę, a co z ostatnim, dziewiątym??? Możecie coś zasugerować??? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  Joanna

  #136734

  magdak

  Re: Zwolnienie w ciąży

  to chyba jakaś bzdurka . kto ci o tym powiedział ? ja jestem na zwolnieniu do końca ciąży, które lekarz przedłuża mi co 2 tygodnie , nie martw się , możesz spokojnie dostać zwolnienie do końca ciąży.
  pozdrawiam
  magda  #136735

  bearom

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Ginekolog może dać zwolnienie do końca ciąży. Ale chyba nie o sam fakt usprawiedliwienia nieobecności w pracy Ci chodzi tyklko o to by nieobecność była płatna. Dlatego u ginekologa trzeba brać zwolnienie maksymalnie do 36 tygodnia ciąży, ponieważ wzięcie go dalej skutkuje automatycznym przejściem (w ZUS) na urlop macierzyński, a wtedy gdy np. urodzisz w 42 tygodniu ciązy to przez 6 tygodni niepotrzebnie będziesz na u. macierzyńskim , a po urodzeniu dziecka będziesz mogła byc na urlopie przez 16 tyg. – 6 tyg. = 10 tygodni – to mało. Dlatego radzę aby po 36 tygodniu po prostu wziąć zwolnienie od internisty, gastrologa , chirurga czy jakiegokolwiek innego lekarza , nie ginekologa !!! , z powodu grypy, niestrawności bulów w krzyżu, przez co do chwili rozwiązania (tzn. do momantu trafienia do szpitala – jeżeli nawet nie urodzisz i wyjdziesz do domu to i tak będzie już Ci leciał macierzyński- a więc uważaj ) będziesz na normalnym chrobowym oszczędzając sobie macierzyńskie dla dziecka. Dlatego faktycznie trzeba się tym interesować wcześniej.

  #136736

  Anonim

  Re: Zwolnienie w ciąży

  no to teraz rozumiem, o co chodziło, bardzo Ci dziękuję za profesjonalną radę, tak też zrobię. Pozdrawiam serdecznie.

  Joanna

  #136737

  cez

  Re: Zwolnienie w ciąży

  Super informacje. Dziewczyny podszkolcie sie trochę z innych dziedzin i bedziemy mogły otworzy jakieś biuro porad czy cos takiego! Sukces gwarantowany!!!
  Pozdrawiam,
  Gosia.

  #136738

  anet

  Re: Zwolnienie w ciąży

  ale czy może ktos przekwalifikować zwykłe L4 na urlop??? – moim zdaniem tylko szpital w dniu porodu. Inna rzecz to, ze na 2 tyg. przed terminem lekarz juz niechetnie wystawia zwolnienie bo powinien urlop. No nie wiem ale moze sie myle???  #136739

  bearom

  Re: Zwolnienie w ciąży

  nie wiem czy można nazwać to przekwalifikowaniem, ponieważ zasiłki są w razie choroby i macierzyństwa jesto to traktowane łącznie w rozporządzeniu. Więc np. jężeli trafisz do szpitala ginekologicznego po 36 tyg. na z powodu gestozy i będziesz tam tydzień, później wyjdziesz do domu, a urodzisz w 42 tygodniu to zmarnujesz część urlopu macieżyńskiego. No oczywiście jeżeli twój stan będzie tego wymagał to lepiej bedzie trafić do szpitala i nawet zmarnować urlop niż ryzykować zdrowie siebie czy dziecka. Takie są fakty. Ale jeżeli ktoś się nawet dobrze czyje a chce być w domu i nawet gdyby nie miał znajomego lekarza, to idąc do internisty można powiedzieć że ma się ból korzonków, jest to nie do udowodnienia a zwolnienie na pewno wypisze lekarz w takim przypadku. Pa

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close