Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Witam,

Mój Kamil ma 2 latka i 2 miesiące i od pewnego czasu w pewnej sytuacji zachowuje się koszmarnie. Mianowicie: jesteśmy na spacerze, on siedzi w wózku, podchodzi ktoś do nas, albo nawet nie, tylko patrzy na niego – on nagle zachowuje się jakby zobaczył straszliwego potwora: zaczyna krzycześ, zakrywa twarz kapeluszem, macha rączkami jakby chciał się odgonić. Nie zachowuje sie tak w obecności wszystkich. Mam znajomych, na których tak nie reaguje i mam takich, wobec których tak robi. To samo jest z zupełnie obcymi ludźmi.

Podpowiedzcie mi co mam w takiej sytuacji robić? Zwracać uwagę i mówić, że tak nie wolno czy udawać, że nic się nie dzieje.

Kasia i
Kamil (29.04.2003r.)

7 odpowiedzi na pytanie: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

monia262005-06-28 15:58:52

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Zapytac sie dlaczego tak robi i tlumaczyc, ze dana osoba jest tym a tym (na przyklad: Kamilku to jest ciocia Basia, ciocia chciala sie tylko przywitac a teraz jest jej przykro….itd)
Wiesz tak w ogole to mysle, ze moze on instynktownie pewnych osob nie lubi i dlatego tak reaguje – w koncu to male dziecko i nie musi byc taktowne wobec innych ;)))

Pozdrawiam

Monika i roczna Laurcia

2005-06-28 17:28:06

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Krzyś też się czasem też zachowywał (zazwyczaj kiedy był śpiący); tłumaczyłam, że to jest niegrzeczne zachowanie i że komuś robi się przykro; widziałam, że zachowania takie nie miały nic wspólnego ze wstydem czy strachem, tylko z niechęcią czy złością, dlatego uważałam za konieczne tłumacznie dlaczego tak nie powinno się robić;
już mu przeszło, okres ten trwał 3-4 mies.

[i]Ewa i Krzyś (2 lata i 6 mies.)

agus-252005-06-28 22:26:54

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Myślę,że warto spróbować wytłumaczyć,że brzydko się zachowuje, może to wynika z jakiegoś lęku? Może powinnaś spróbować go wziąść na ręce? A może w taki sposób się “popisuje”?? Mój Kamil jest w podobnym wieku, zazwyczaj bardzo przyjaźnie reaguje na ludzi, jedynie boi się wszystkich osób w szpitalu .

Agus i Kamilek (24.03.2003)

anet2005-06-28 23:11:53

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

moim zdaniem – nie reagowac

Agniesia 7.07.02 +Adrianek 3.01.04

katarzyna-19792005-06-29 07:54:59

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Witam,

Do mojego uparciucha z iskierką w oku 🙂 nie przemawiają tłumaczenia – próbowałam.

Dowiedziałam się, że małe dzieci (ponoć) widzą postacie z drugiego świata (jakoś tak) i aurę wokół ludzi. Może mój Kamil ma takie “zdolności”. Chyba powinnam skontaktować się z egzorcystą, wróżką, szamanką albo ….. Już sama nie wiem.

Koleżanka opowiadała, że jej córeczka strasznie nie chciała iść do kuchni, strasznie się bała i wpadała w szał. Ta wezwała kobietę, która czarowała, modliła się i …. Kto to wie co ona jeszcze robiła. Ponoć pomogło po kilku takich wizytach.

Chyba zacznę się interesować parapsychologią albo czymś pokrewnym. Może mój synek ma jakieś zdolności para…..

Pozdrawiam

Kasia i
Kamil (29.04.2003r.)

monia262005-06-29 09:22:13

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Takie dzieci nazywane sa “DZIECMI SWIATLA” badz “DZIECMI INDYGO”…..jest wiele ciekawych artykulow na ten temat…tego nie powinno sie “LECZYC”….to dar, ktory nalezy pielegnowac a nie tępic 🙂

Monika i roczna Laurcia

viccy2005-06-30 22:34:55

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

podobno czasem małe dzieci mają taki dar, ale on później zanika. Potrafią normalnie rozmawiać ze zjawami, widzą je, a nikt poza nimi ich nie widzi.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
wrocilismy z Chorwacji
własnie wróciliśmy z dwutygodniowych wczasów. Julka zachwycona, ciagle pyta, kiedy pójdziemy znów na plażę. ..oj, też bym znowu poszła.... Jestem na świeżo z wrażeniami, więc jeśli ktoś się wybiera mogę sie
Czytaj dalej
Dla starających się
Laparo czy HSG?
Od razu na wstepie zaznaczę... Pytam hipotetycznie (i oby tak zostało [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img]), bo zaczynamy od badania nasionek... Lekarz w Por. Niepłodności Małżeńskiej nie potraktował mnie dobrze. Nie był zdziwiony (bo to
Czytaj dalej