Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #67548

  katarzyna-1979

  Witam,

  Mój Kamil ma 2 latka i 2 miesiące i od pewnego czasu w pewnej sytuacji zachowuje się koszmarnie. Mianowicie: jesteśmy na spacerze, on siedzi w wózku, podchodzi ktoś do nas, albo nawet nie, tylko patrzy na niego – on nagle zachowuje się jakby zobaczył straszliwego potwora: zaczyna krzycześ, zakrywa twarz kapeluszem, macha rączkami jakby chciał się odgonić. Nie zachowuje sie tak w obecności wszystkich. Mam znajomych, na których tak nie reaguje i mam takich, wobec których tak robi. To samo jest z zupełnie obcymi ludźmi.

  Podpowiedzcie mi co mam w takiej sytuacji robić? Zwracać uwagę i mówić, że tak nie wolno czy udawać, że nic się nie dzieje.

  Kasia i
  Kamil (29.04.2003r.)

  #863109

  monia26

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  Zapytac sie dlaczego tak robi i tlumaczyc, ze dana osoba jest tym a tym (na przyklad: Kamilku to jest ciocia Basia, ciocia chciala sie tylko przywitac a teraz jest jej przykro….itd)
  Wiesz tak w ogole to mysle, ze moze on instynktownie pewnych osob nie lubi i dlatego tak reaguje – w koncu to male dziecko i nie musi byc taktowne wobec innych ;)))

  Pozdrawiam

  Monika i roczna Laurcia  #863110

  Anonim

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  Krzyś też się czasem też zachowywał (zazwyczaj kiedy był śpiący); tłumaczyłam, że to jest niegrzeczne zachowanie i że komuś robi się przykro; widziałam, że zachowania takie nie miały nic wspólnego ze wstydem czy strachem, tylko z niechęcią czy złością, dlatego uważałam za konieczne tłumacznie dlaczego tak nie powinno się robić;
  już mu przeszło, okres ten trwał 3-4 mies.

  [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 6 mies.)

  #863111

  agus-25

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  Myślę,że warto spróbować wytłumaczyć,że brzydko się zachowuje, może to wynika z jakiegoś lęku? Może powinnaś spróbować go wziąść na ręce? A może w taki sposób się „popisuje”?? Mój Kamil jest w podobnym wieku, zazwyczaj bardzo przyjaźnie reaguje na ludzi, jedynie boi się wszystkich osób w szpitalu .

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #863112

  anet

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  moim zdaniem – nie reagowac

  Agniesia 7.07.02 +Adrianek 3.01.04

  #863113

  katarzyna-1979

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  Witam,

  Do mojego uparciucha z iskierką w oku 🙂 nie przemawiają tłumaczenia – próbowałam.

  Dowiedziałam się, że małe dzieci (ponoć) widzą postacie z drugiego świata (jakoś tak) i aurę wokół ludzi. Może mój Kamil ma takie „zdolności”. Chyba powinnam skontaktować się z egzorcystą, wróżką, szamanką albo ….. Już sama nie wiem.

  Koleżanka opowiadała, że jej córeczka strasznie nie chciała iść do kuchni, strasznie się bała i wpadała w szał. Ta wezwała kobietę, która czarowała, modliła się i …. Kto to wie co ona jeszcze robiła. Ponoć pomogło po kilku takich wizytach.

  Chyba zacznę się interesować parapsychologią albo czymś pokrewnym. Może mój synek ma jakieś zdolności para…..

  Pozdrawiam

  Kasia i
  Kamil (29.04.2003r.)  #863114

  monia26

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  Takie dzieci nazywane sa „DZIECMI SWIATLA” badz „DZIECMI INDYGO”…..jest wiele ciekawych artykulow na ten temat…tego nie powinno sie „LECZYC”….to dar, ktory nalezy pielegnowac a nie tępic 🙂

  Monika i roczna Laurcia

  #863115

  viccy

  Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

  podobno czasem małe dzieci mają taki dar, ale on później zanika. Potrafią normalnie rozmawiać ze zjawami, widzą je, a nikt poza nimi ich nie widzi.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close