Życie plemniczka

Cześć dziewczyny!!

Może wy rozwiejecie moje wątpliwości bo juz sama nie wiem co myśleć. Jak długo może przeżyć plemniczek w moim ciele????? Czytałam wiele na ten temat ale ile artykułów tyle opinii.

5 odpowiedzi na pytanie: Życie plemniczka

wiewiora Dodane ponad rok temu,

Re: Życie plemniczka

mmonika z tego co mi wiadomo to nawet do 72 godzin ale podobno przecietnie 48godz ,jesli sie myle to mnie dziewczyny poprawia

mmonika Dodane ponad rok temu,

Re: Życie plemniczka

bardzo ci dzękuje – potwierdziłaś to co myślałam :))

analityk Dodane ponad rok temu,

Re: Życie plemniczka

Znam nawet przypadki 4 dni !!!

testy [email]ewa.analityk1@gazeta.pl[/email][Zobacz stronę]

ilonadur Dodane ponad rok temu,

Re: Życie plemniczka

hmmm moj gin powiedzial ze plemniki zyja nawet do tygodnia… dwa cykle temu albo moje tempki mnie oszukiwaly albo faktycznie plemniczki meza zyly we mnie 6 dni … to byla ciaz biochemiczna niestety

lula11 Dodane ponad rok temu,

Re: Życie plemniczka

Długość życia plemników zależy od:
a. cech osobniczych mężczyzny,
b. warunków w jakich się znajda plemniki w drogach rodnych kobiety.
Ad. a : Bywa, że męskie plemniki są bardzo wątłe lub odwrotnie ich kondycja jest super, wszystko zależy od zdrowia mężczyzny i jak genetycznie zaprogramowane sa jego gamety.
Ad. b : jeżeli stosunek ma miejsce w czasie niepłodności , brak śluzu szyjkowego, szyjka macicy zamknieta, wtedy plemniki zdrowego mężczyzny przeżyją ok. 30 min do dwóch godzin po czym zostaną wydalone.
Jeżeli do stosunku dojdzie w okresie płodności, występuje śluz szyjkowy, im bardziej rązciągliwy i przejrzysty tym stanowią lepszy nośnik dla plemników, które przez otwartą szyjkę wędruja w głąb macicy.
Każdy śluz , który pojawia się u ujścia szyjki macicy jest pożywką dla plemników, dzięki niemu są w stanie nawet tydzień czekać na owulację.
Tak więc, praktycznie przy każdym stosunku żywotność plemników może być inna po stosunku w organiźmie tej samej kobiety , ponieważ w jej organiźmie stale zachodzą zmiany.
Serdecznie pozdrawiam,
Agata, mama Oli i Julki.

Znasz odpowiedź na pytanie: Życie plemniczka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Odzież ciążowa we Wrocławiu?
Nadszedł czas bym rozpoczęła rozglądanie za ciuszkami ciążowymi:-). Nie mam jednak pojęcia gdzie takowe mogę nabyć. Będę więc wdzięczna za adresy sklepów we Wrocławiu. Serdecznie pozdrawiam Momisia ze swym Ukochaniem [img]http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/48444//images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
wyniki badań
witam, wiem, że ten temat był poruszany jakiś 1000 razy, ale macie może jakiś fajny link do strony z podstawowymi wynikami badań krwi i moczu wraz z normami i opisem tych
Czytaj dalej