żylaki

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #11760

  jane

  Czy któraś z Was cierpi bądź cierpiała w ciąży na żylaki? Pytam, ponieważ od paru dni zauważyłam, że w nocy cierpnie mi łydka, a od wczoraj boli również w dzień. Dzisiaj ją sobie pooglądałam i uuuppps… maleńka żyłka, z której na pewno zrobi się okropny żylak 🙁 Czy znacie może jakiś sposób, żeby temu zapobiec? Co robić? Czym smarować?

  Beata i Groszek (04.05.03)

  #183408

  izolda

  Re: żylaki

  No to kilka żelaznych zaleceń: unikaj dłuższego stania, wysokich obcasów, gorących kąpieli. Kiedy tylko możesz siedż z nogami wyżej. Możesz smarować maścią z wyciągiem z kasztanowca–do wybory w aptece, bez recepty. A przy kolejnej wizycie spytaj gina, myślę ,że spokojnie mogłabyś połykać naturalne środki wzmacniające naczynia jak np Venoruton czy Venescin.

  Izolda i maleństwo w 35 tyg (02.03.03)  #183409

  goha

  Re: żylaki

  Wczoraj w szkole rodzenia pokazano nam prościutkie ćwiczenie dotleniające łydki. Siadasz sobie na podłodze, łóżku z wyprostownymi nogami i robisz kążenia stopami. Podczas krążeń na zewnątrz starasz się by zewnętrzna część stopy dotykała podlogi. I tak samo kiedy robisz krążenia do wewnątrz – wnętrze stopy staraj się połażyć na podłodze. Po 10 kóleczek w każdą stronę, przed snem i przed wstaniem z łóżka. Powodzenia :o)

  Pozdrawiam
  GOHA i Dareczek
  14. 04. 2003

  #183410

  kura-plemienna

  Re: żylaki

  Żel z wciagu z kasztanowca firmy Ziaja, kosztuje w aptece ok. 4,50 zł. Bardzo dobra, na noc smarujesz całe nóżki od stópek po kolana zawsze z dołu do góry. Rewelka.

  Buziaki Anka i ważący 4170 g Basiulec wyjęty z brzucha 17 grudnia

  #183411

  agus-25

  Re: żylaki

  Jak ja się pytałam położnej co można stosować zapobiegając żylakom to powiedziała mi,że maści na niewiele się zdadzą gdyż stosuje je się wówczas gdy pojawią się jakieś obrzęki lub poprostu odczuwasz ból. Najlepiej nosić rajstopy przeciwżylakowe. Pocieszyła mnie troszkę, że pojawiające sie żylaki w czasie ciąży mogą ulec wchłonieniu po porodzie. Gdyż najczęstszą ich przyczyną jest nacisk na żyłę główną. Ale jak będę teraz u swojego ginekologa to się zapytam czy może jednak warto zastosować jakieś maści. Tylko najgorsze jest to,że te wszystkie maści wnikają do krwiobiegu i nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzą mojemu maluszkowi.

  Agus i chłopaczek (20.03.2003)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close