Zyrtec dla niemowlaka

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #59600

  nonnocere

  Witam

  Podawaliście może Zyrtec takim maleństwom? Maciej ma 3 miesiące ponad, dostał Zyrtec w kropelkach, gdyby mu się nasiliły objawy alergii. Właśnie się nasiliły i biedaczek się męczy, ale na ulotce pisze, by podawać od 1 roku życia, także się trochę łamię. Nie wiemy co go uczula :((
  Jak podawałyście Zyrtec to w jakich dawkach i jak długo?

  Pozdrawiam, Madzia i Maciek (28.09.04)

  #761154

  monikaapj

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  BAsia dostawała zyrtec majac juz kilka miesiecy, ale nie pamietam dokladnie ile. dostawała 2 x dziennie po 3-5 kropli. Ale odstawilam go po miesiacu, bo nam nie pomagal.

  Monika i Basia (22.09.2003)  #761155

  gosiag

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  Ja tez dosyc wcześnie podawałam ten lek jednej i drugiej corce. Nie pamiętam kiedy pierwszy raz a,e Marysia ma teraz 8 miesięcy i na pewno już drugi albo trzeci raz podaję… Zazwyczaj jest to okres 3 tyg. i teraz jest to 5 kropelek na noc

  Jula(02.02.02) Marysia(04.05.04)

  #761156

  Anonim

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  Ja bym się zastanawiała… U nas akurat temat leków antyhistaminowych jest „obcykany” . Zyrtec jest bardzo silnym lekiem na alergię, nasz alergolog go nie zalecała Marcie przed ukończeniem roczku. Może lepszy byłby Ketotifen (zapytaj lekarza) Marta do roku go brała a że chyba była dla niej za słaby to od jakiegoś czasu bierzemy już Zyrtec. Może to też kwestia rodzaju alergii, moja ma alergię skórą, ale i tak się drapie. Po Zyrtecu lepiej śpi.

  Dorota i Martusia 7.07.2003

  #761157

  lilavati

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  My zaczynamy podawać od wczoraj 2x4krople, ale mały ma juz 8.5 miesiąca. Wcześniej przez trzy miesiące pił Ketotifen ale nic nie pomagał alergia w ostatnim czasie bardzo się nasiliła a więc mamy nadzieję ,że teraz będzie lepiej. Zobaczymy


  Ania+Mateuszek 19.04.2004

  #761158

  agusjot

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  A nasz alergolog zabronił nam stosowania ketotifenu właśnie. Powiedział, że to jest lek starej generacji, który ma duzo skutków ubocznych. Stosujemy Zyrtec, tylko w przypadku zmian na skórze, ale Kubek ma już półtora roku.

  Aga i Kuba (25.06.2003)  #761159

  lilavati

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  Z tego co wiem to teraz zamiast Ketotifenu przepisuja Zaditen, to samo ale nowszej generacji. U nas przepisany był właśnie Zaditen a że to to samo to nie chciałam mieszać na forum


  Ania+Mateuszek 19.04.2004

  #761160

  Anonim

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  Tylko ze każdy lek antyhistaminowy ma efekty uboczne, bez względu czy to zyrtek, czy ketotifen. I każde dziecko inaczej lek toleruje, jedne dobrze bez efektów ubocznych, inne odwrotnie.
  W naszym przypadku Ketotifen braliśmy tak do ok. roku. Marta dobrze go tolerowała i nie spała tak po min jak po Zyrteku czy Fenistilu. Zyrtek za bardzo na Martę działał a efekty jego (czyli mniejszy świąt ) były takie same jak przy Ketotifenie. Niestety na jesieni objawy Azs się nasiliły i Matra bierze zyrtek ale już miała ponad rok.
  Ale co lekarze to lekarze, trudno jest o naprawdę dobrego alergologa, my leczymy się na Działdowskiej i prywatnie u prof. Zawiszy.

  Marta 18m-cy

  #761161

  apolosia

  DZIEWCZYNY, JAKIE U WAS SA ODBJAWY ALERGII?

  Oj, u nas tez porobiło się alerginczie niestety..Mamy większą lub mniejszą wysypkę na twarzy, głównie policzkil, ale czasem też zaraz pod oczkami, na całej lini, aż na nosek wchodzą. Krostki są wypukłe, drobne, gęsto usiane i czerwone raczej. Do tego swędzą nas oczka i mamy bardziej lub mniej nasilony wyciek z nosa. Nie potrafię zdiagnozować co moje myszki uczula, pożywienie, może kurz, roztocza, jakieś rośliny, proszek? Może być wszystko! Czasem to się „samoistnie” zmniejsza i potem znika, ale nie na długo. Nie umiem wpaść na trop! Mamy skierowanie do alergologa, ale nasza pediatra odradza przed pójściem do tegoż mówiąc że za małe są i wyniki badań będą nie miarodajne.Twierdzi, ze dopóki te objawy nie są nasilone, i nie przeszkadzają dziecku w rozwoju, nie robi się nic, tylko czeka..Ale widzę że się męczą! Co tu począć..Wróciłam do Bebilonu Pepti, na własną rękę, bo ona odradzała. Chcę sprawdzić, czy to nie aby mleko..Jak jest u Was? Może coś doradzicie? Jeśli nie będzie odzewu z Waszej strony, założę odrębnego posta, może wtedy wiekszość z Was przeczyta, i coś napisze..Bardzo mi zależy.

  Michasia i Dobrusia ( 18.V.2004 )

  #761162

  mata-hari

  Re: Zyrtec dla niemowlaka

  U nas sytuacja jest wręcz tragiczna (alergia pokarmowa + wziewna), a pomimo tego alergolog zwleka z przepisaniem Zyrtec’u do czasu ukończenia przez Michała 9 m-ca. Narazie męczymy się z Fenistilem, który wg mnie przynosi marne efekty. Dziecko nie chce mi spać, a nawet jak już uśnie to śpi „jak zając” i bardzo często się wybudza. Już sama nie wiem, jak temu zaradzić. Ketotifenu też próbowaliśmy, ale efekt był taki jak przy Fenistilu.

  Asia & Michaś 09.05.04

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close