Tiktokerka zaszalała: ubrała dziecko na komunię jak do ślubu! W internecie zawrzało

W internecie można spotkać coraz więcej dziwnych rzeczy. Świat powoli przyzwyczaja się do tego, że w sieci można spotkać dosłownie wszystko. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem dla młodego katolika, a także dla jego całej rodziny. Każdy rodzic stara się, aby jego dziecko wyglądało jak najlepiej, mimo ograniczeń, którym jest, chociażby alba, która zasłania większość ubrania. Zdarzyć się może jednak, że dziewczynki przystępują do sakramentu pierwszej komunii świętej w sukniach. Jednak to, co wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych, stało się czymś, co prawdopodobnie na stałe zmieni komunijne trendy. Dziewczynka przystąpiła do sakramentu w… sukni ślubnej.

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej wymaga wiele poświęconego czasu zarówno dziecka, jak i jego rodziny. To, że nie zawsze przygotowania przebiegają tak samo, jest czymś normalnym i zależy od parafii oraz proboszcza sprawującego opiekę nad grupą. 

Rodzice dostają rozpiskę zajęć, na które muszą uczęszczać wraz z dziećmi, a także otrzymują spis modlitw, których muszą się nauczyć, aby przystąpić do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ważne jest także, aby dziecko nauczyło się jak się spowiadać. Bez wątpienia najcięższym etapem przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej jest tydzień powstrzymania się od czynienia grzechów zarówno tych umyślnych, jak i przypadkowych – do Komunii Świętej przystępują przeważnie dzieci w wieku 9 lat i nic dziwnego, że w głowie im psoty.

Oczywiście przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej nie mogą obejść się bez wyboru odpowiedniej alby… przynajmniej w większości przypadków młodych katolików.

Zobacz: Życzenia komunijne 2022 – te wierszyki są hitem Internetu! Wzruszają do łez

Suknia ślubna jako baza kreacji komunijnej

Dla wielu osób przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej mogą wydawać się łudząco podobne do tego, co czeka każdą kobietę przed ślubem, przynajmniej jeśli chodzi o wybór stylizacji. Przygotowanie przyjęcia komunijnego nie jest łatwym zadaniem, a bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych uroczystości małej dziewczynki. Podczas niego może poczuć się jak dorosła kobieta, ponieważ musi wybrać wspólnie z rodzicami odpowiednią albę, torebkę, wianek, buty oraz fryzurę, która odpowiednio dopełni całą kreację.

Dla niektórych dziewczynek i ich rodzin komunia to jedno z najważniejszych świąt młodzieńczego życia i nic w tym dziwnego, że chcą, aby był to jeden z najlepszych dni młodej katoliczki. 

Wybór odpowiedniej kreacji komunijnej nie jest łatwym zadaniem, dlatego niektóre stylizacje są wyjątkowe, choć nie odbiegają wyglądem od tradycyjnych propozycji. Do nietypowej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilkuletnia Jennah przystąpiła do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej ubrana w… suknię ślubną swojej mamy. Kreacja została pierwszy raz ubrana przez jej mamę podczas ślubu, do którego podchodziła w wieku 26 lat. Co ciekawe, suknię przerobiono w taki sposób, aby pasowała na małą Jennah.

Cała kreacja została opublikowana na kanale @mk_delight w serwisie TikTok, a filmik z udziałem młodej dziewczynki ma już ponad 10,5 tys. serduszek. Wideo udostępniła kuzynka małej dziewczynki, na którym widać nie tylko małą Jennah, lecz także przystrojoną salę, ogromny tort oraz menu komunijne. Strój dziewczynki nie był jedyną atrakcją tego przyjęcia, ponieważ dla gości czekała inna nietypowa zabawa – dzieci mogły zaprojektować własną czapkę z daszkiem.

Bardzo mało osób skrytykowało taką komunijną kreację. Wiele odbiorców tego wideo było aż zachwyconych wyglądem Jennah, a w komentarzach wypowiadali się w superlatywach na temat stylizacji. 

Co ciekawe, nie było to jedyne tego typu zdarzenie za oceanem. W tym samym roku, czyli w 2022, inna dziewczynka również przystąpiła do sakramentu Komunii Świętej ubrana w suknię ślubną. Jednak pomiędzy obiema dziewczynkami była spora różnica, a dokładniej chodzi o makijaż. Naomi Obrien wstawiła filmik z udziałem jej kuzynki, która właśnie szła do Komunii Świętej ubrana w suknię ślubną. Jednak dziewczynka miała na sobie sztuczną opaleniznę, a także makijaż, którego nie powstydziłyby się największe gwiazdy filmowe.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Komunia

Sukienki na komunię: szukamy ideału!

O tym, jak ważny jest odpowiedni wybór sukienki na komunię dziecka świadczy chociażby medialny szum wokół kreacji włożonej przez Małgorzatę Rozenek na komunię jej syna. Jak uniknąć popełnienia modowej gafy,...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general