Zastanawiasz się jak zorganizować tłusty czwartek? Przedszkole to świetne miejsce na tego typu imprezy!

Tłusty czwartek, przedszkole – co może pójść nie tak? Przecież jest to bardzo wesołe święto, uwielbiane szczególnie przez maluchów. Warto jednak zadbać o to, aby oprócz wszechobecnych pączków, był to także dzień różnych aktywności i zabaw. Jak świętować ten wyjątkowy dzień pączka w przedszkolu? Polecamy zapoznać się z naszymi propozycjami.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Tłusty czwartek to świetna okazja na zorganizowanie różnych zabaw.
  • Dobrze jest sprawić, aby tłusty czwartek nie kojarzył się dzieciom wyłącznie z jedzeniem pączków.
  • Warto stworzyć sobie scenariusz całej imprezy, który z całą pewnością będzie pomocny.

Ostatki i tłusty czwartek – przedszkole uczy tradycji!

Co przygotować dla dzieci w przedszkolu na tłusty czwartek? Lekcja dla dzieci, której nie powinny pamiętać jako coś nudnego, czegoś, co kojarzy się wyłącznie z pączkami, będzie idealna. Powinien to być dzień pełen różnych zabaw, natomiast same pączki powinny być elementem, wokół którego cała impreza się kręci. Przedszkolaki kochają zabawę, dzięki niej mogą się uczyć, poznawać nowe rzeczy, a nawet ćwiczyć swoje umiejętności. 

Sama liczba zabaw jest w pewnym sensie nieograniczona. Wymyślić można tak naprawdę wszystko, a całość zależy od wyobraźni opiekunów, rodziców, jak i samych maluchów. Oczywiście trzeba pamiętać, aby nie przesadzić w drugą stronę. Zabawy powinny być w miarę łatwe, przyjemne, a sam scenariusz zajęć na tłusty czwartek w przedszkolu winien być ułożony tak, aby nie zanudzić maluchów przez cały dzień. 

Warto także zaopatrzyć się nie w jeden, a w kilka rodzajów pączków. Oprócz klasycznych dobrym pomysłem będzie nabycie donutów, a także przeróżnych posypek, kremów itp. Zwiększy to możliwości samej zabawy. Dodatkowo warto przygotować nieco papierowych talerzyków i zwykłych kartek, mogą okazać się równie przydatne. 

Oprócz tego nada się wszystko, co dosłownie przyjdzie nam do głowy. Różne koce, zabawki czy ozdoby tylko polepszą urok całej imprezy. Uczynienie z tłustego czwartku dnia skupionego tylko na pałaszowaniu łakoci, będzie pewnym marnowaniem potencjału, dlatego warto trochę zaszaleć i stworzyć dla maluchów coś niezapomnianego.

Sprawdź: Wierszyki o pączkach na Tłusty Czwartek (nie tylko dla dzieci)

Tłusty czwartek – scenariusz zajęć w przedszkolu

Jak zostało to wspomniane wcześniej, dobra impreza potrzebuje dobrego scenariusza. Warto dostosować wszystkie aktywności w taki sposób, aby maluchy mógł coś wynieść z tego dnia, przy okazji świetnie się bawiąc, no i oczywiście jedząc swoje ulubione pączki. W końcu tłusty czwartek jest tylko raz w roku. 

Sam scenariusz można zaplanować według uznania. Możemy poświęcić cały dzień na różne zabawy i przyjemności, ewentualnie zacząć całość od jakiegoś konkretnego momentu. Dobrym pomysłem może być połączenie imprezy z językiem angielskim, co pozwoli dzieciom zainteresować się innym językiem i pomóc im w jego nauce w przyszłości. 

Zobacz: Czy można zamrozić pączki?

Zabawy na tłusty czwartek – przedszkole bez nudy

Tłusty czwartek, zabawy – nie są to słowa, które często występują obok siebie. Dlatego najwyższy czas to zmienić. Mimo że tak jak zostało to wspomniane wcześniej, zabaw można wymyślić nieskończenie wiele, warto poznać nasze propozycje, które z całą pewnością sprawdzą się idealnie dla maluchów.

Pierwszą opcją może być jedzenie pączków bez użycia rąk. Jest to bardzo prosta zabawa, która dodatkowo ćwiczy zdrową rywalizację. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tutaj pączki z dziurami w środku, czyli donuty. Zaletą tej zabawy jest to, że można ją wykonać również na czas. Polecamy wykorzystać ją w swoim scenariuszu, a z całą pewnością zapewni dzieciom świetną zabawę na jakiś czas.

Rozwijającą zabawą może być zdobienie pączków. Może to być nieco bardziej kosztowne przedsięwzięcie, jednak z całą pewnością dostarczy dzieciom niesamowitych wrażeń. Najlepiej w tym celu zdobyć gotowe pączki bez lukru ani cukru, a następnie umieścić na stole wszystkie ozdoby, typu polewy, wiórki kokosowe, jadalne pisaki i wiele innych produktów.

Sprawdź: Tłusty Czwartek – cytaty

Tłusty czwartek – zajęcia w przedszkolu. Praca plastyczna

Praca plastyczna to świetny pomysł na tłusty czwartek. Można ją połączyć z wieloma innymi rzeczami. Przede wszystkim, warto zaopatrzyć się w papierowe talerzyki. Wycinając w nich środek, można stworzyć coś na wzór pączka donuta. Następnie należy rozdać dzieciom taki talerzyk i urządzić konkurs artystyczny. Dla przykładu, kto zrobi najładniejszego pączka, wygrywa prawdziwego pączka. Zaletą tej zabawy jest to, że papierowe pączki będzie można użyć do jeszcze innej zabawy. Oprócz tego zawsze można zlecić zrobienie jakiegoś plakatu i innych ciekawych ozdób.

Wspomnianą zabawą może być rzut pączkiem do celu. Prawdziwe pączki, rzecz jasna, nie nadają się za bardzo do tej konkurencji, co innego ich wykonane własnoręcznie papierowe odpowiedniki. Wystarczy stworzyć jakiś punkt, do którego będą musiały wlecieć nasze pączki. Cała zabawa rozwija wyobraźnię, a także koordynację ruchową. Tłusty czwartek + przedszkole to świetne połączenie, które z pewnością warto wykorzystać.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Ważne Okazje

Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony co roku 5 września oraz 5 listopada. Jest to dzień, w którym w wielu szkołach i przedszkolach organizowane są zabawy i gry, podczas...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general