To imię dla chłopca oznacza “wybitny”. Od 7 lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najważniejszych i często najtrudniejszych decyzji, jaka stoi przed przyszłymi rodzicami. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji podium rankingu od lat pozostaje niezmienne. Jakie imię dla chłopca Polacy wybierają najczęściej?

Niegdyś imię dziecka zależało od dnia, w którym się urodziło. Często wybierano bowiem imię świętego patronującego danej dacie. Obecnie rodziców ogranicza jedynie wyobraźnia, choć oczywiście urzędnicy odmówią przyjęcia imienia ośmieszającego czy też nieprzyzwoitego. Zdarza się, że imię ma upamiętniać wyjątkowego członka rodziny, ale niejednokrotnie podąża też za aktualnymi trendami. Można to zauważyć, chociażby w rankingach. Od 7 lat w czołówce imion męskich znajdują się te same propozycje.

Najpopularniejsze imię męskie 2022. Nadano je aż 6670 chłopców

Jak wynika z publikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji rankingów, w 2022 roku imię Antoni po raz kolejny zajęło 1. miejsce. Tuż za nim uplasował się Jan. Takie imię nadano zaledwie 329 chłopcom mniej. Jednak co ciekawe, Antoni jest najchętniej nadawanym imieniem od 2016 roku. W 2015 roku zostało wyprzedzone jedynie przez imię Jakub.

Pochodzenie imienia Antoni – co oznacza? O tym warto wiedzieć

Imię Antoni wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Jest pochodzenia łacińskiego i oznacza “wybitny, doskonały, wspaniały”. Mężczyźni o tym imieniu są raczej nieśmiali, ale mają dobre kontakty z innymi. Nie są wylewni w uczuciach, natomiast Antoni to dobry przyjaciel, któremu można zaufać. Będzie też oddanym mężem i troskliwym ojcem. Antoniego cechuje też odpowiedzialność i zaangażowanie. Nie podejmuje jednak pochopnych decyzji. Zawsze muszą być one przemyślane, choć zdarza się, że zajmuje im to nieco więcej czasu. Dobrze sprawdzi się na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych czy też jako księgowy.

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general