Prokuratura bada tragiczną śmierć ucznia warszawskiego Zespołu Szkół numer 26 na Ochocie. W czasie lekcji 16-latek, Maciej, wyszedł do toalety, z której nie wrócił. Jego ciało znaleziono chwilę później. Szybko podjęta akcja ratunkowa nie uratowała życia młodego człowieka.
Tragedia w szkole w Warszawie
Do tragicznego w skutkach wydarzenia, które wstrząsnęło całym krajem doszło w poniedziałek 5 czerwca w jednej z Warszawskich szkół. Maciej był uczniem pierwszej klasy informatycznej w Zespole Szkół na warszawskiej Ochocie. Podczas jednej z lekcji, młodzieniec poprosił nauczyciela o pozwolenie na wyjście do toalety. Niestety, nie wrócił już do klasy. Jego ciało zostało później odnalezione w szkolnej łazience.
16-latek zmarł w szkole. Trwa śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia
Sprawę tragicznej śmierci ucznia bada obecnie prokuratura. Po otrzymaniu zgłoszenia, do szkoły natychmiast przybyła policja. Funkcjonariusze policji wraz z prokuratorem przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zwłok.
Wstępne informacje wskazują, że w dniu 6 czerwca prokurator podejmie decyzję w przedmiocie wszczęcia śledztwa z art. 151 Kodeksu karnego, to jest w sprawie namowy lub udzielenia pomocy w targnięciu się na własne życie.
Prokuratora podejmie decyzję w przedmiocie wszczęcia śledztwa z art. 151 Kodeksu karnego, to jest w sprawie namowy lub udzielenia pomocy w targnięciu się na własne życie. Prokuratura podejmie też decyzję w przedmiocie zarządzenia sekcji zwłok zmarłego
Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie dla portalu wp.pl.
O sprawę zapytaliśmy sierż. szt. Jakuba Pacyniaka z ochockiej policji. Oficer, ze względu na charakter sprawy, odmówił komentarza.
Reakcja szkoły na tragiczne zdarzenie
Dyrekcja szkoły potwierdziła informacje o śmierci 16-latka. Władze szkoły poinformowały uczniów, że sprawę wyjaśniają już odpowiednie służby. Uczniom szkoły natychmiast zapewniono pomoc psychologiczną.
Informacje o śmierci 16-latka miała potwierdzić już dyrekcja szkoły, która rozesłała do uczniów wiadomość o śmierci Macieja. Władze szkoły miały przekazać nastolatkom, że sprawę wyjaśniają już odpowiednie służby. Uczniom szkoły od razu zapewniono pomoc psychologiczną.
opisuje gazeta.pl
Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży w Polsce
Polska znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.
Sprawdź: Depresja czy choroba dwubiegunowa – jak odróżnić te dwa zaburzenia?
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
Wsparcie dla osób w kryzysie
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
- 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
- 800 12 12 12 – Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
- 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
- 116 123 – Linia wsparcia dla osób dorosłych (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
- 112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
Tragiczna śmierć 16-letniego ucznia w szkole to wydarzenie, które wstrząsnęło całą społecznością szkolną. Wszyscy czekamy na wyniki śledztwa, które wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest teraz wsparcie dla rodziny zmarłego i dla jego rówieśników, którzy muszą poradzić sobie z tym ogromnym ciosem.