3 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na trzecią rocznicę ślubu

Uwaga, uwaga! Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowa, niepowtarzalna chwila. Oto miną wkrótce okrągłe trzy lata, odkąd uroczyście przysięgliście sobie miłość i staliście się mężem i żoną. Tej chwili nie można zmarnować. To znakomita okazja, by choć na chwilę oddalić się od codziennych problemów i zmartwień. Prawdziwie mądry człowiek dobrze rozumie, jak wielkie znaczenie dla jego codziennego funkcjonowania mają takie podniosłe momenty. Dają nam wielką siłę i podtrzymują w nas piękne uczucie.

3 rocznica ślubu — znaczenie

Trzy lata to już naprawdę kawał czasu. Wygląda na to, że właśnie tyle udało się już Wam przeżyć jako małżeństwo. To wspaniały powód do dumy, radości i spoglądania w przyszłość z optymizmem. To również doskonały moment na to, by na chwilę odpocząć od trudów i wyzwań codzienności. Ważne, żeby rozumieć, że obchodzenie tego rodzaju rocznic to nie tylko romantyczny rytuał czy opcjonalna przyjemność. To zarazem zdrowy, praktyczny mechanizm wprowadzania kolejnych dawek miłości i radości do swojego życia. Tak jak nasz biologiczny organizm potrzebuje pożywienia w postaci systematycznych, pożywnych posiłków, których powinniśmy mu stale dostarczać, tak wspólny “organizm”, całość budowana od podstaw przez żonę i męża, potrzebuje regularnego paliwa.

Oczywiście, uczucie podtrzymujemy przede wszystkim dbając na co dzień o najbliższą osobę. Wypełniając swoje obowiązki wobec niej, okazując czułość i zainteresowanie. Trzeba jednak pamiętać o tym, co czyni dojrzałą, a tym bardziej małżeńską miłość tak wspaniałą, czyli pełnym złączeniu losów ludzkich – dbając o siebie, dbamy o naszą drugą połówkę, a dbając o nią, dbamy o siebie. Jednocześnie oznacza to też, że każda krzywda wyrządzona ukochanej lub ukochanemu zaboli również nas, i na odwrót. Chwile takie jak trzecia rocznica ślubu pozwalają przypomnieć sobie nawzajem wszystkie najpiękniejsze, decydujące o wspólnym losie chwile, które dotąd nas spotkały. Oświadczyny, ślub, poprzednie rocznice – budując zwyczaj obchodzenia każdej kolejnej, podtrzymujemy przy życiu wspaniały piękny prywatny świat, do którego wstęp ma tylko dwoje ludzi, którzy postanowili połączyć swoje chwile. Do którego w każdej chwili można czmychnąć, by radować się sobą i skupić się na tym, co rzeczywiście jest w naszym życiu najważniejsze. Na chwilę zapomnieć o przykrościach, którymi traktuje nas świat, jak również wymazać te krzywdy, które nieopatrznie wyrządziliśmy sobie nawzajem.

3 rocznica ślubu — jak się nazywa

Trzecia rocznica ślubu to ważny moment w życiu. Ślub dalej jest stosunkowo świeżym wspomnieniem, ale zdążyliśmy się już całkowicie przyzwyczaić do nowej sytuacji, do bycia mężem i żoną. Po drodze zdążyły się też już nagromadzić kolejne wspomnienia, w których występujemy w tych właśnie, jakże podniośle brzmiących rolach. Jest coś urokliwego i dostojnego w trójce, co każe ludziom od starożytności traktować ją ze szczególnym namaszczeniem. Może fakt, że jest to liczba pierwsza? Warto wiedzieć, że trzecia rocznica ślubu posiada swoją własną nazwę – mówimy o niej „skórzana”. Dlaczego właściwie? Tu również kryje się piękna, motywująca metafora. Każda kolejna z pierwszych rocznic nosi imię odwołujące się do coraz trwalszego materiału. Po papierze przyszedł więc czas na bawełnę, a po bawełnie właśnie na skórę. Ta piękna tradycja skłania nas do tego, by rzeczywiście swoje małżeństwo traktować jak majestatyczną budowlę, którą powoli, systematycznie wznosimy wspólnymi siłami. Wyróżnione kolejnymi inspirującymi imionami rocznice pokazują nam, jak na naszych oczach wznoszony gmach staje się nie tylko coraz większy i coraz okazalszy, ale również coraz trwalszy, coraz piękniejszy i coraz bardziej imponujący.

Trzecia rocznica ślubu – prezent

Ten piękny moment to doskonała okazja, by obdarować się nie tylko miłością, ale również drobnymi okolicznościowymi upominkami. Po pierwsze, to prosty sposób, by okazać naszej drugiej połówce, że cały czas nam na niej bardzo zależy. Takie gesty naprawdę wiele znaczą. Sami o tym dobrze wiemy, znając radość, jaką jest dla nas podarunek od bliskiej osoby. Po drugie, możemy przy tej okazji sprowadzić do domu artefakt, który przez kolejne lata będzie przypominał nam o tej uroczej okazji i spędzonych razem chwilach. Naprawdę jest w czym przebierać – łatwo zdobyć znakomite i pomysłowe pamiątki, takie jak skarbonka w kształcie serca z wygrawerowanymi imionami pary, kłódka z uroczym zdjęciem, stworzone z fotografii puzzle, magiczny kubek, na którym wraz z zalewaniem gorącym napojem wyłaniać się będą nasze wizerunki, ramka z dedykacją, czy nieśmiertelnik z grawerem. Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, dlatego zawsze sprawdzi się też zegarek, biżuteria czy zestaw do alkoholu. A może spróbować romantycznego zestawu kąpielowego, pozwalającego na wspólne miłe chwile odprężenia? Z drugiej strony, jeśli mamy pomysł na prezent dostosowany bardziej do potrzeb naszej drugiej połówki, niż do tej konkretnej okazji, to też nie będzie złe wyjście. Kolejnymi opcjami może być wspólny wyjazd lub po prostu zrobienie czegoś razem. Może wspólne warsztaty albo kurs tańca?

Skórzana rocznica ślubu — jakie to gody?

Skórzane gody małżeńskie to 3 rocznica ślubu. Co więcej, tak jak te, które były przed nią oraz te, które przyjdą po niej, ma ona przyporządkowany również własny kamień szlachetny. W przypadku dnia, w którym mijają trzy lata od sakramentalnego „tak”, tym kamieniem jest perła, a kolorem jadeit. Widzimy tu zapowiedź dziesięciokrotności obchodzonej właśnie uroczystości – perłowymi godami nazwiemy trzydziestolecie małżeństwa.

3 rocznica ślubu – życzenia

Jakimi słowami należy więc uczcić tak wyjątkową chwilę? Wydaje się, że przede wszystkim wypada życzyć ukochanej lub ukochanemu, a jednocześnie samemu sobie, by takich rocznic były jeszcze przed Wami dziesiątki. Oznaczający trzydziestolecie znak perły niewątpliwie inspiruje, by rozmarzyć się na temat wspólnego starzenia się. Warto wspomnieć też o sile potrzebnej do codziennego trwania, mimo kłód rzucanych pod nogi przez życie – trzy lata razem pokazują jasno, że jest to możliwe. Z czasem powinno być tylko łatwiej. Najważniejsze wydaje się jednak, by nie zatracić zdolności dawania i otrzymywania miłości drugiego człowieka – czego życzymy Wam i wszystkim ludziom dobrej woli.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo