Tym karmiono dzieci 63 lata temu. W sieci pojawił się przepis na domową mieszankę dla niemowląt

Żywienie dzieci w pierwszych miesiącach życia nie jest skomplikowane, gdyż opiera się jedynie na mleku. Jak się okazuje, w 1960 roku można było znaleźć bardziej rozbudowane przepisy. Po sieci krąży receptura na domową mieszankę dla niemowląt.

Przez sześć pierwszych miesięcy życia eksperci zalecają karmienie dziecka wyłącznie piersią. Oczywiście z różnych przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Wówczas kobiety sięgają po mleko modyfikowane. W 1960 roku niektórzy decydowali się na tworzenie domowych mieszanek.

Domowy przepis na mleko modyfikowane dla dzieci. Skład szokuje

O tym przepisie szczególnie głośno zrobiło się w 2022 roku, gdy w Stanach Zjednoczonych był chwilowy problem z dostępnością gotowych mieszanek mleka dla dzieci. Użytkownicy zaczęli udostępniać recepturę z 1960 roku, która polegała na połączeniu syropu kukurydzianego z odparowanym mlekiem i wodą. W międzyczasie można było zaś podawać wodę, sok pomarańczowy i herbatę.

Czy mleko modyfikowane jest bezpieczne? Eksperci odradzają domowe mieszanki

Skład mleka modyfikowanego, który można otrzymać w polskich sklepach, regulowany jest przez prawo UE. Składniki odżywcze muszą być jak najbardziej podobne do tych znajdujących się w mleku ludzkim, a ich ilość jest podobna w każdym produkcie. Ma to zaspokoić potrzeby żywieniowe niemowlaka. Dlatego eksperci kategorycznie odradzają stosowanie wszelkich domowych mieszanek do karmienia. Amerykańska instytucja Food and Drug Administration (FDA) nadzorująca produkcję preparatów dla niemowląt, wydała nawet specjalne oświadczenie:

FDA radzi rodzicom i opiekunom, aby nie wytwarzali ani nie karmili niemowląt mlekiem modyfikowanym domowej roboty. Przepisy na domowe preparaty dla niemowląt (…) mogą nie zawierać składników odżywczych niezbędnych do wzrostu niemowlęcia.

Dodaj komentarz

Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo