Ubezpieczenie na dom – jak wybrać to najlepsze?

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie. Nie tylko on sam w sobie, ale także zawarte w nim przedmioty, to często dorobek całego naszego życia. By go chronić, inwestujemy w różnego rodzaju zabezpieczenia, jak dobre zamki w drzwiach, rolety antywłamaniowe czy monitoring. Co jeszcze można zrobić? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie domu – na jakie się zdecydować?

Każdy właściciel domu powinien przede wszystkim zakupić ubezpieczenie w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to ważne nie tylko ze względu na wartość jego samego w sobie, ale także znajdujących się w nim przedmiotów. Warto także ubezpieczyć dom, który jest w trakcie budowy. W zależności od wybranej firmy oraz rodzaju polisy będzie ona obejmować różnego rodzaju zdarzenia, które mogą spowodować zniszczenie mienia. Nie istnieje polisa, która uchroni nas przed wszystkimi możliwymi sytuacjami, jednak bez problemu znajdziemy takie, które obejmują ponad 30 zdarzeń, mogą to być m.in.:

  • Pożar;
  • Zalanie;
  • Gradobicie;
  • Huragan;
  • Osunięcie się ziemi;
  • Trzęsienie ziemi;
  • Upadek na dom takich obiektów jak drzewa czy statki powietrzne;
  • Uderzenie samochodu.

Oczywiście są to jedynie przykładowe zdarzenia, jakie mogą być objęte polisą. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego i polisy mogą być one różne. Niestety, wraz ze wzrostem zakresu ochrony, będzie wzrastać także cena. Najlepszym ubezpieczeniem będzie takie, które jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas poszukiwania idealnej oferty dla naszych potrzeb, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii w umowie. Choć polisy są podobne, to różnią się nie tylko ceną, ale także liczbą możliwych rozszerzeń, limitów, wyłączeń odpowiedzialności czy liczby ryzyk w podstawie. Inny może być także okres karencji. Czytając umowę, warto też zwrócić uwagę na definicje poszczególnych zdarzeń w różnych firmach, a także na listę dodatkowego mienia, jakie może być objęte polisą. Ubezpieczenie może także zawierać rozszerzenie dedykowane lokatorom w życiu prywatnym. To, na jaką polisę się zdecydujemy, będzie wynikać nie tylko z naszych możliwości finansowych, ale także specyfiki posiadanej nieruchomości czy indywidualnych potrzeb oraz obaw. Wybrać najlepsze ubezpieczenia na dom pomoże Ci porównywarka cen ubezpieczeń. Otrzymasz zestawienie ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i szybko, bez wychodzenia z domu, będziesz mógł podjąć najkorzystniejszą dla siebie decyzję.

Ubezpieczenie mieszkania – wykup, nawet gdy tylko je wynajmujesz

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale ubezpieczyć można także mieszkanie, które wynajmujemy. Dzięki temu możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji jak np. zwrot kosztów remontu łazienki naszego sąsiada, którego zalaliśmy. Bardzo ważne jest także ubezpieczenie mienia ruchomego. Nawet gdy jedynie wynajmujemy mieszkanie i nie inwestujemy w jego remont, to każdy z nas posiada wartościowe rzeczy osobiste, które mogą ulec np. kradzieży podczas włamania do mieszkania, jak komputer czy hulajnoga elektryczna (https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-hulajnogi), dlatego tak ważne jest, by wykupić polisę bez względu czy przebywamy w domu, czy mieszkaniu na stałe, czy jest to tylko okres przejściowy.

Dodaj komentarz

Dom i ogród, Dom bezpieczny dla dziecka

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi to wyzwanie stojące przed każdym rodzicem dysponującym piętrowym domem lub mieszkaniem. Jak sprawić, aby przestrzeń stała się bezpieczna dla naszych ciekawskich pociech, a przy tym estetyczna?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo