Upały: Dziadek zostawił 4-latkę w nagrzanym samochodzie. Wezwany przez policję powiedział, że “najpierw musi dokończyć zakupy”

Wczoraj około godziny 16:00 na parkingu jednego z łódzkich supermarketów zauważono zamkniętą w samochodzie 4-latkę. Z nieba lał się żar, a według świadków dziewczynka spędziła w samochodzie co najmniej 20 minut. Lekarze twierdzą, że tyle wystarczy, by dziecko zmarło. Tym razem udało się uniknąć tragedii.

Upały: Dziadek zostawił 4-latkę w nagrzanym samochodzie. Wezwany przez policję powiedział, że “najpierw musi dokończyć zakupy”
YouTube/RedCaste Crusade
Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 61-letni mężczyzna zostawił w samochodzie 4-letnią wnuczkę i poszedł na zakupy.
  • Podczas interwencji policji nie chciał wrócić do samochodu. Tłumaczył, że musi skończyć zakupy.
  • Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Jej dziadkowi grozi do 5 lat więzienia.
  • Wystarczy kilkanaście do kilkudziesięciu minut, by dziecko zmarło zamknięte w samochodzie podczas upałów. Dlatego eksperci ostrzegają, by nigdy nie zostawiać ich tam samych nawet na chwilę.

Dziadek zostawił 4-latkę w nagrzanym samochodzie

Jak umiera dziecko w nagrzanym samochodzie? Wystarczy naprawdę niewiele czasu, bo w ciągu każdych 10 minut temperatura w aucie wzrasta o 10-15 stopni, a w ciągu godziny nawet o niemal 50 stopni. Po kilku minutach spędzonych w zamkniętym samochodzie podczas upałów w mózgu i nerkach dziecka dochodzi do zagrażających jego życiu zmian. Maluch wpada w panikę, co dodatkowo przyspiesza przegrzanie organizmu. Przypięte w foteliku samochodowym dziecko nie ma szans na to, by się oswobodzić.

O tym wszystkim najwyraźniej nie wiedział właściciel samochodu pozostawionego wczoraj na parkingu jednego z łódzkich supermarketów. Jeden z przechodniów w rozgrzanym aucie zauważył spoconą dziewczynkę i natychmiast zaalarmował policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze poprosili obsługę supermarketu o wezwanie przez głośnik właściciela auta. Okazał się nim 61-letni mężczyzna, dziadek 4-letniej dziewczynki. Początkowo nie chciał iść do samochodu – zamierzał dokończyć zakupy.
W czasie, gdy policja szukała właściciela samochodu, na miejsce jechała już karetka pogotowia. Dziadek dziewczynki nie zgadzał się jednak na zabranie dziecka do szpitala. Zgodę wyraził dopiero ojciec dziewczynki, który chwilę później przybył na miejsce.

Dziadek zamierzał dokończyć zakupy. Nie chciał wracać do auta

Z relacji Dziennika Łódzkiego, który jako pierwszy napisał o spawie wynika, że dziecko spędziło w aucie co najmniej 20 minut. Przypominamy, że według prognoz temperatura w cieniu wynosiła wczoraj około 31 stopni Celcjusza. Jak gorąco było na słońcu? Takich danych oczywiście nie znajdziemy, ale z łatwością możemy to sobie wyobrazić. Dlaczego więc policjanci od razu nie rozbili szyby, by uwolnić zamknięte w nagrzanym aucie dziecko? Uważacie, że w takich wypadkach należy szukać właściciela auta?
Mężczyźnie, który pozostawił 4-latkę w aucie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Zobacz także:

Sprawdź:  Sześcioraczki urodziły się dziś rano w Krakowie. Taki poród zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż!

Dodaj komentarz

Newsy Prawo Upały
Lekcje w szkołach są skracane lub odwoływane przez upały. Które szkoły zdecydowały się na taki krok i co na to przepisy?
Choć do wakacji jeszcze 1,5 tygodnia, już teraz upały nie odpuszczają. Dziś w niektórych rejonach kraju słupki rtęci mają wskazać nawet do 33 stopni. A to nie koniec! W nadchodzących
Czytaj dalej
Pielęgnacja niemowląt Upały
Potówki: Sprawdzone sposoby na potówki nie tylko u niemowlaka
Potówki to jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych, które dotykają małe dzieci. Szacuje się, że problem dotyka nawet 70% niemowląt. Warto wiedzieć jakie są ich przyczyny, jak im przeciwdziałać oraz jak
Czytaj dalej
Newsy Upały
Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym samochodzie! Problem, który wraca co roku
Temperatura rośnie, a wraz z nią wzrasta liczba policyjnych i obywatelskich interwencji związanych z pozostawieniem dzieci w nagrzanych samochodzie. Jak co roku mundurowi przypominają: wysoka temperatura w zamkniętym pojeździe może
Czytaj dalej
Upały
Odwodnienie u dziecka: Kiedy udać się do szpitala? Przyczyny, objawy i skutki odwodnienia
Okres wirusówek trwa w najlepsze. Biegunka, wymioty, brak apetytu, nadmierna potliwość. To wszystko może doprowadzić do odwodnienia. Sprawdź jakie są objawy odwodnienia, jakie leki zastosować oraz kiedy udać się do
Czytaj dalej
Porady Kulinarne Upały
Lemoniada – zdrowy sposób na orzeźwienie podczas upałów
Lemoniada z cytryną, arbuzem lub truskawkami - niezależnie od tego, z czego ją zrobisz, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na orzeźwienie podczas upałów. Dlaczego warto pić lemoniadę? Lemoniada dostarcza naszemu organizmowi witaminy
Czytaj dalej
Upały
Upały a niemowlę: Jak pomóc niemowlakowi w upały?
Upał – zwłaszcza trwający wiele dni – męczy każdego. Szukamy wtedy cienia, więcej pijemy, lżej się ubieramy. Organizm niemowlęcia nie potrafi obronić się przed wysoką temperaturą tak jak nasz, dlatego
Czytaj dalej