Wanienka dla dziecka

Wanienka dla dziecka to jeden z zakupów, których młodzi rodzice dokonują jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. To jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. W sklepach wybór wanienek jest ogromny. Jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

Kupić można nie tylko tradycyjne wanienki [KLIK], ale również foteliki kąpielowe, wiaderka do kąpania niemowląt [KLIK], a także specjalne komody kąpielowe [KLIK]. To, który sprzęt wybierzecie, zależy tylko od Was i od miejsca, którym dysponujecie.

Komody kąpielowe

Komody kąpielowe to bardzo wygodne meble, ale zajmują dużo miejsca. Wyposażone są w półki na kosmetyki dla dziecka, mają także szuflady na jego ubranka i pieluszki. Część z nich ma opcję zdejmowania wanienki. Wówczas mebel pełni funkcję przewijaka.

Komoda kąpielowa z przewijakiem [KLIK] – trudno sobie wymarzyć wygodniejsze rozwiązanie!

Wiaderka do kąpieli niemowląt

Wiaderka są dedykowane głównie noworodkom, a także wcześniakom. Dzieci w nich są kąpane w pozycji siedzącej. Są zaparte pleckami i nóżkami o boki wiaderka i przybierają pozycję embrionalną, która przypomina im czas spędzony w brzuchu mamy. Specjaliści twierdzą, że dzięki temu maluchy czują się bezpieczniej.

W wiaderku kąpielowym dziecko zanurzone jest w wodzie aż po szyję. Zapobiega to wahaniu temperatur, których maluszki bardzo nie lubią.

Wielu rodziców twierdzi, że wiaderko do kąpieli to jedno z wygodniejszych rozwiązań. Na zdjęciu model proponowany przez markę Prince Lionheart [KLIK]

Wanienki dla dzieci: rozmiar

Pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy kupnie wanienki dla niemowlaka, jest jej rozmiar. Standardowe wanienki dedykowane dla niemowląt mają wymiar 80x54x24 centymetrów. Są idealne do kąpania malutkiego dziecka, jednakże w piątym-szóstym miesiącu jego życia stają się zdecydowanie zbyt małe. Z uwagi na to, lepiej kupić wanienkę, która ma 100 centymetrów długości, swobodnie będzie się w niej czuł nawet bobas, który ukończył już pierwszy rok życia.

Możesz kupić najprostszy model wanienki, albo… zaszaleć! Ta różowa wanienka [KLIK] jest tego najlepszym przykładem…

Wanienki dla niemowląt: dodatki

Na rynku dostępna jest szeroka oferta wanienek, które mają w zestawach akcesoria ułatwiające kąpiel dziecka. Zaliczają się do nich specjalne hamaki. Dzięki nim nie trzeba maluszka przytrzymywać na rękach. Dziecko leży stabilnie na miękkim hamaczku, co sprawia, że ręce rodzica są wolne, wykąpać malucha można więc w pojedynkę. Przy standardowych wanienkach potrzebni są do tego obydwoje rodzice.

Niektóre wanienki zamiast hamaka mają specjalne stojaki, na których układa się dziecko. Są one jednak dużo większe niż materiałowe hamaczki, a także nie dopasowują się kształtem do ciała maluszka, przez co może mu być mniej wygodnie.

Ciekawym rozwiązaniem są wanienki ze stojakami. Dzięki nim nie trzeba klęczeć na podłodze, by umyć malucha, ani też stawiać wanienki na kuchennym stole. Wanienka jest umocowana na wygodnej dla rodziców wysokości, nie wymaga więc schylania się do niej.  Kąpiel może odbyć się w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Stojaki składają się na płasko, gdy są niepotrzebne można je wsunąć pod łóżko lub postawić za drzwiami.

Dobrym pomysłem są również wanienki z odpływem. Pozwalają na wygodne opróżnienie wanienki z wody.

Noworodek ich nie potrzebuje, ale starsze niemowlę będzie zachwycone, gdy dostanie zabawki do kąpieli! [KLIK]

Wanienki dziecięce: materiały

Na rynku dostępne są wanienki, które wykonane są z różnej jakości materiałów. Większość z nich jest plastikowa, bardzo rzadko można spotkać model wykonany z innego tworzywa. Plastikowe wanienki są nie tylko tanie, ale również lekkie, a co za tym idzie – łatwe do przenoszenia. Te z najniższej półki cenowej mogą być wykonane z materiału, który szybko popęka, lecz nie będzie to miało miejsca w przypadku droższych wanienek, które są wykonane z grubego, dobrej jakości plastiku.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kąpieli noworodka >>>>

Dodaj komentarz

NA ZAKUPACH

Jak czytać rozmiary spodni?

Kiedy wprowadza się standaryzację czegokolwiek, robi się to zawsze w jednym celu. To chyba oczywiste: chcemy w ten sposób sprawić, że kiedy ja się czemuś przyglądam i odczytuję tego właściwości,...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to bardzo ważny element garderoby, którego powinno się używać nie tylko latem, ale w słoneczne dni przez cały rok. Okulary mogą ochronić delikatne dziecięce oczy między...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Materac dla dziecka: Jaki wybrać?

Odpowiednio dobrany materac jest podstawowym czynnikiem, który ma wpływ na jakość snu. Niewygodny i źle dobrany uprzykrzy nocny wypoczynek, a także może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Kręgosłup szybko da...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek to według wielu osób jedna z obowiązkowych pozycji w wyprawce niemowlęcia. Można jednak się również spotkać z opiniami, że to zbędny gadżet. Kto ma rację? Czy podgrzewacz...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general